W sobotę (22 kwietnia) Sanktuarium Królowej Rodzin odwiedzili ministranci, którzy pełnili posługę przy ołtarzu w lubaskiej parafii kilkadziesiąt, kilkanaście czy kilka lat temu. Ustalono, że było 140 takich ministrantów, a w sobotnim spotkaniu uczestniczyło ich ponad 40. Przyjechali z różnych zakątków kraju, aby się wspólnie modlić i wspominać minione lata.

Uroczysta Eucharystia, którą celebrowali - oprócz gospodarza ks. proboszcza Andrzeja Magdziarza, także ks. proboszcz parafii w Rawiczu - Sarnowie Eugeniusz Leosz oraz ks. proboszcz czarnkowskiej parafii pod wezwaniem Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana Paweł Morasz, rozpoczęła się procesją, wprowadzającą ministrantów do świątyni. Homilię wygłosił ks. Eugeniusz Leosz. Ministranci seniorzy ofiarowali lubaskiemu sanktuarium kwiaty oraz naczynia liturgiczne.

Po mszy świętej uczestnicy spotkania udali się na poczęstunek do zajadu Meteor, gdzie czekała na nich niespodzianka: w narożniku restauracji zaprezentowano fragmenty starych drzwi zakrystii kościelnej, na których każdy z ministrantów składał swój autograf w przeszłości. Wzbudziły one ogromne zainteresowanie, gdyż każdy chciał odnaleźć na nich swoje nazwisko.

Na zakończenie wszyscy zgodnie podsumowali, że warto było takie spotkanie po latach zorganizować.

Zdjęcia i więcej informacji na temat spotkania TUTAJ