W środę po Mszy św. nowennowej Ksiądz Proboszcz wręczył członkom nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej dekrety nominacyjne, podpisane przez Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolitę Poznańskiego.

W skład Parafialnej Rady Duszpasterskiej wchodzi 19 osób, których misją jest rzetelne i sumienne wspieranie Księdza Proboszcza w pracy duszpasterskiej, w budzeniu postaw apostolskich wśród parafian, wyrażanie opinii oraz wysuwanie propozycji w zakresie doskonalenia duszpasterstwa parafialnego w oparciu o Archidiecezjalny Program Duszpasterski.

Na pierwszym spotkaniu ustalono też podział Rady na 4 sekcje: sekcję Liturgiczną, ds. Inicjatyw Duszpasterskich, Porządkową i Informacyjną.

Kadencja Rady trwa 4 lata, a jej członkowie swoje zadania pełnią zgodnie ze Statutem Parafialnej Rady Duszpasterskiej z 20 lutego 2007 roku, N. 1049/2007 (Synod Archidiecezji Poznańskiej, tom II, s.415).