Święty Jan Paweł II w książce pt. „Dar i tajemnica”, napisanej z okazji 50 rocznicy przyjęcia sakramentu kapłaństwa, tak pisze o swoim powołaniu:
"Historia mojego powołania kapłańskiego? Historia ta znana jest przede wszystkim Bogu samemu. Każde powołanie kapłańskie w swej najgłębszej warstwie jest wielką tajemnicą, jest darem, który nieskończenie przerasta człowieka. Każdy z nas kapłanów doświadcza tego bardzo wyraźnie w całym swoim życiu. Wobec wielkości tego daru czujemy, jak bardzo do niego nie dorastamy. Powołanie jest tajemnicą Bożego wybrania”.

24 maja jubileusze święceń kapłańskich obchodzą ks. Kanonik Symplicjusz i ks. Łukasz.
Dlatego w tym szczególnym dniu nasza wspólnota parafialna składa Wam, Drodzy Duszpasterze, najlepsze życzenia: opieki naszej Lubaskiej Pani, Bożej radości każdego dnia, wytrwałości oraz wielu życzliwych serc, gotowych przyjść Wam z pomocą w głoszeniu Dobrej Nowiny.

Niech Dobry Bóg darzy Was nieustannie swoją łaską, zdrowiem i pokojem w dalszym kapłańskim posługiwaniu, a Wasza praca przynosi obfite owoce i jednoczy ludzi w jedną Chrystusową Owczarnię.