3 czerwca to dzień długo wyczekiwany przez tych wszystkich, którzy pragnęli świętować wigilię Zesłania Ducha Świętego na Polach Lednickich.

Grupa młodzieży z naszej parafii oraz z parafii św. Marii Magdaleny z Czarnkowa o 7 rano wyruszyła na XXI Lednicę. Droga upływała pod znakiem ewangelizacji; opiekunowie grupy przygotowali quiz w postaci pytań dotyczących Lednicy oraz najważniejszych wydarzeń z życia kościoła w tym roku. Było wesoło i ciekawie. W radosnych nastrojach dotarliśmy na miejsce. Przez cały czas  towarzyszyły nam rozmowy, tańce i modlitwa. Najważniejszym przeżyciem była Msza Święta sprawowana przez arcybiskupa Stanisława Gądeckiego oraz adoracja Pana Jezusa. Po eucharystii udaliśmy się w stronę Bramy-Ryby, by już tradycyjnie o północy przez nią przejść w symbolicznym geście wyboru Chrystusa. Jest to dla każdego bardzo emocjonujące przeżycie.

"Tegoroczne spotkanie prowadzą słowa >Idź i kochaj< (...) Skąd wzięło się to hasło? Otóż o. Jan Góra rozpisał nam tematy Lednic na kilka lat do przodu. Na ten rok 2017 zapisał: przyszłość należy do tych, którzy potrafią następnym pokoleniom przekazać motywy życia i nadziei (...) zsyntetyzowaliśmy to w taki okrzyk „Idź i kochaj” i te słowa nas wszystkich prowadziły do dzisiejszego dnia" – mówił duszpasterz Wspólnoty Lednica 2000 o. Wojciech Prus.

Pozdrawiając młodzież papież Franciszek powiedział: "Jezus...chce do Was przyjść i posłać Was do braci, abyście dzielili się Jego miłością. Proście Go o odwagę. Proście Go, aby pomógł Wam burzyć dzielące Was mury i uczynił zdolnymi do rozumienia siebie nawzajem, do budowania jedności wszystkich ludzi".