W niedzielę, 10 czerwca, podczas Mszy Świętej o 11.30 przyjęliśmy do posługi przy ołtarzu czterech nowych ministrantów: Karola Dymka, Juliana Głowackiego, Stasia Słodowego i Mateusza Wosia. Chłopcy w tym roku przystąpili do Pierwszej Komunii Świętej, a ich formacja i przygotowanie do służby Bogu trwała kilkanaście miesięcy.

Po założeniu nowych alb, kandydaci przystąpili do uroczystego złożenia przysięgi, dziękując Chrystusowi Panu za łaskę powołania ministranckiego, przyrzekając wypełniać święte czynności pobożnie, gorliwie i radośnie, na chwałę Bożą oraz dla dobra wspólnoty parafialnej.

Święty Jan Paweł II, zwracając się do ministrantów powiedział:

podczas liturgii jesteście kimś o wiele więcej niż tylko zwykłymi „pomocnikami proboszcza”.

Życzymy Wam, aby służba przy Ołtarzu była dla Was źródłem prawdziwej radości, a przede wszystkim, żeby była to Wasza modlitwa; byście potrafili się modlić tym, co – jako ministranci, robicie podczas Świętej Liturgii. Niech Wasza służba będąca przejawem umiłowania Chrystusa i Jego Świętego Kościoła, będzie wytrwała, sumienna i piękna.