27 czerwca, podczas Mszy św. nowennowej, ksiądz proboszcz Andrzej Magdziarz, podziękował Jezusowi Chrystusowi i Matce Bożej za czas posługi duszpasterskiej w lubaskiej parafii.

Czcigodny Księże Kanoniku, Proboszczu naszej parafii!

Kiedy przed dwoma laty, klęcząc przed cudownym obrazem naszej Pani – Królowej Rodzin, zawierzałeś Jej swoją posługę w tym sanktuarium, nikt z nas nie przypuszczał, że tak szybko przyjdzie nam się rozstawać. Słowa nie przychodzą łatwo, aby opisać żal, jaki przenika nasze serca.

Kiedy sięgniemy pamięcią wstecz, to przed oczyma stają nam obrazy  wszelakiego dobra, jakie spłynęło na nas ze strony człowieka, kapłana, nauczyciela i serdecznego przyjaciela. Przez te dwa lata swojej duszpasterskiej pracy chrzciłeś nasze dzieci, udzielałeś Pierwszej Komunii Świętej, przygotowywałeś młodzież do sakramentu bierzmowania, udzielałeś ślubów oraz sprawowałeś Msze św. pogrzebowe, błogosławiłeś. Ale nade wszystko zapamiętamy Ciebie, jako gorliwego bywalca konfesjonału, który zawsze miał czas i cierpliwość, aby przyjść z pomocą zagubionej duszy. Byłeś też naszym nauczycielem, który idąc śladami swojego Nauczyciela – Jezusa Chrystusa, dawał nam przykład, jak znosić cierpienie zadawane przez drugiego człowieka. Jesteśmy przecież świadomi, że bólu było niemało. Nauczyłeś nas, że tylko z modlitwą w sercu i na ustach można zajść naprawdę daleko w szerzeniu wiary.

Twoje umiłowanie liturgii ukazało nam prawdziwe piękno Mszy Świętej. Twoje oddanie Matce Bożej wskazało kierunki pogłębiania kultu Maryjnego w naszym sanktuarium, choć decyzją arcybiskupa nie zdążyłeś zrealizować swoich zamierzeń. Twoje tak widoczne umiłowanie Jezusa Chrystusa dało nam możliwość częstej osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. W potrzebie byłeś zawsze wsparciem i otuchą, w chwilach radości kompanem i przyjacielem. Widok Ciebie Księże Proboszczu, klęczącego przed ołtarzem i zatopionego w modlitwie, uspokajał nas, byliśmy bowiem pewni, że to za nas się modlisz i w naszych sprawach prosisz Lubaską Królową Rodzin… o potrzebne łaski.

Księże Andrzeju!

Dzisiaj, kiedy nadchodzi ten moment – niechciany, ale konieczny, my – wdzięczni za ten czas parafianie, obiecujemy Ci, że teraz, przed tym cudownym Obrazem, to właśnie my będziemy modlili się w Twojej intencji, prosząc o zdrowie i siły do pracy duszpasterskiej dla Ciebie w nowej parafii. Nie mówimy „żegnaj”, a „do widzenia”, bądź pewien, że będziemy Cię tam odwiedzali.

Niech bliska Twemu sercu Matka Boża Lubaska Królowa Rodzin, za wszystko co dla Niej i dla nas uczyniłeś, ma Cię zawsze w swojej opiece.

Szczęść Boże Księże Proboszczu!

Więcej zdjęć w GALERII