„Przy wigilijnym stole, łamiąc opłatek święty,
                pomnijcie, że dzień ten radosny w miłości jest poczęty”    Jan Kasprowicz

Wspólnota ministrantów razem ze swoimi rodzicami, księdzem opiekunem i ks. proboszczem spotkała się w niedzielę 18 grudnia w salce przy dzwonnicy, aby wspólnie dzielić radość z narodzenia Jezusa Chrystusa, by wspólnie przeżywać swoje spotkanie opłatkowe.

Wszystkich zebranych serdecznie powitał ks. Łukasz, natomiast ksiądz proboszcz przypomniał, że Służba Liturgiczna Ołtarza, popularnie zwana ministrantami, to szczególni parafianie będący najbliżej sprawowanej Ofiary Chrystusa. Podkreślił, że ich posługa jest często wyrazem gorliwości i pobożności całej rodziny.

Prezes  ministrantów  odczytał  fragment  Ewangelii o Narodzeniu Pańskim. Później  wszyscy  podzielili  się opłatkiem
i złożyli sobie serdeczne życzenia. Spotkanie umiliło wspólne śpiewanie kolęd. Nie zabrakło też ciast i smakołyków, oraz słodkich prezentów dla ministrantów i ich rodzeństwa.

Uczestnicy spotkania byli zgodni co do tego, że są one bardzo potrzebne, ponieważ przypominają, iż wszyscy jesteśmy wspólnotą, że wśród świątecznego zabiegania nigdy nie powinniśmy zapominać, że najważniejsze jest Nowonarodzone Dzieciątko, które niesie Miłość i Pokój do naszych serc.