„Można przeżyć Drogę Krzyżową w kościele,  siedząc w ławce i słuchając rozważań.  Można na stojąco,  siedząco,
w samotności lub w tłumie ludzi zgromadzonych na tym nabożeństwie”, ale można też inaczej.

Proponujemy przeżycie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która w tym roku wyruszy po raz pierwszy z naszej parafii. Rozpocznie się Mszą św. 31 marca br. o godz. 20.00 w naszym Sanktuarium.

Szczegóły na stronie internetowej: http://www.edk.org.pl/

Każdy sposób jest inny, nie ma lepszych czy gorszych:

"Każdy ma w głowie swoje sprawy, intencje, problemy; każdy ma powód, dla którego idzie."

"To wyzwanie, możliwość poczucia Drogi Krzyżowej w inny sposób niż zazwyczaj – fizycznie. Przez natłok pracy nie było czasu, żeby iść na normalną Drogę Krzyżową do kościoła, a ta jest w nocy, więc czas się znalazł."

"Chęć sprawdzenia się, utożsamienia z Chrystusem. Bierzemy na drogę nie tylko krzyż brzozowy, bierzemy swoje drobne krzyże."

"To ciekawe doświadczenie. Dla niektórych na pewno forma pokuty. Był czas przemyśleć pewne rzeczy, był czas na medytację, wyciszenie się."

"Nie warto żyć normalnie, trzeba żyć ekstremalnie. Wysłuchanie rekolekcji wielkopostnych w kościele to nie są żadne ćwiczenia duchowe. Tu, podczas Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, wiara styka się z decyzjami woli, emocjami. To jest prawdziwe ćwiczenie, człowiek rzeczywiście może być potem przemieniony."