Dnia 29 maja br. uczestniczyliśmy w spotkaniu WMM w Buku pod hasłem: „Cudze chwalicie swego nie znacie.”

Przywitał nas oraz odprawił Mszę św. w intencji całego Stowarzyszenia Dzieci Maryi Ks. Proboszcz z Sanktuarium Matki Bożej Literackiej, a gdy już duchowo się ubogaciliśmy, przeszliśmy do domu Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo, aby wraz z siostrami uczestniczyć w zajęciach ikonopisarskich, które prowadziły zaproszone Panie z Buku. Podczas tych zajęć dowiedzieliśmy się co to jest „ikona”, język ikony – symbolika koloru, symbolika gestów,  jak powstaje oraz mieliśmy możliwość napisania ikony Matki Bożej pod profesjonalnym nadzorem. Wiemy, że przed pisaniem ikony powinniśmy odmówić modlitwę oraz zapoznać się z DUCHOWYM KANONEM IKONOPISARZA, który będzie umieszczony w wakacyjnym numerze naszego czasopisma – dla zainteresowanych :-)

Na zakończenie wszystkie przybyłe grupy Dzieci Maryi powiedziały kilka zdań o swojej wspólnocie i przedsięwzięciach, które podejmujemy. Oczywiście nasza lubaska WMM została uznana jako prężnie działająca – dlatego z całego serca dziękujemy!!! za to naszemu opiekunowi Ks. Robertowi :-)

Były grupy Dzieci Maryi: m.in. gospodarze-dwie grupy z Buku młodsza i starsza, z Kicina, Lwówka oraz nasza lubaska.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia i głębszego zapoznania się z bogactwem artystycznym, duchowym oraz związaną z nim treścią teologiczną w naszym wakacyjnym numerze czasopisma.

Więcej zdjęć w GALERII