Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25, 40)

Rodzina Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego to grupa duszpasterska osób, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą. Istotą Duchowej Adopcji jest codzienna modlitwa, trwająca przez dziewięć miesięcy. Obejmuje ona specjalną modlitwę w intencji dziecka zagrożonego aborcją (Pan Bóg-Dawca Życia zna jego imię i On sam nam je wybiera) i jego rodziców oraz jedną z tajemnic Różańca Świętego, a także dobrowolnie podjęte praktyki religijne, takie jak: Komunia Święta, post, aktywne wspieranie dzieł charytatywnych, itp.  Duchowa adopcja dotyczy jednego dziecka, ale może być podejmowana cyklicznie co 9 miesięcy, jednak zawsze po wypełnieniu poprzednich zobowiązań. Nową Duchową Adopcję powinno poprzedzać nowe przyrzeczenie.

Duchową Adopcję podjęliśmy w naszej Parafii (po raz trzeci) podczas Eucharystii w uroczystość Zwiastowania Pańskiego uroczystym przyrzeczeniem, które złożyło kilkunastu Parafian. Zakończenie modlitwy przypadnie w święto Narodzenia Pańskiego.

Duchową Adopcję podjąć może każdy: osoby świeckie, konsekrowane, kobiety, mężczyźni, osoby w każdym wieku, także dzieci, ale pod opieką rodziców). Zapraszamy do włączenia się w to wielkie dzieło; to dobra okazja, by zatroszczyć się o życie najbardziej bezbronnych, dzieci poczętych, ale jeszcze nienarodzonych, którym grozi śmierć.

Tekst modlitwy codziennej:

Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością, oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po urodzeniu – proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

Kontakt: Marlena Wicher:

- tel. 500 297 346

Historia Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

„Idea duchowej adopcji zrodziła się w Anglii i we Francji wkrótce po objawieniach Matki Bożej w Fatimie. Do Polski dotarła za pośrednictwem Ojców Paulinów z Warszawy. Pierwszy akt duchowej adopcji miał miejsce w naszym kraju 02.02.1987 r. w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego w Warszawie, natomiast jej oficjalne podjęcie w 1992 r. na Jasnej Górze, gdzie znajduje się Centralny Ośrodek Duchowej Adopcji i skąd rozprzestrzenia się ona na całą Polskę.”

Dzieło to było szczególnie bliskie sercu Ojca Świętego Jana Pawła II, który udzielił mu swojego błogosławieństwa. W encyklice Evangelium vitae z 25 marca 1995 r. napisał:

"Życie ludzkie jest święte i nienaruszalne w każdej chwili swego istnienia, także w fazie początkowej, która poprzedza narodziny. Człowiek już w łonie matki należy do Boga, bo Ten, który wszystko przenika i zna, tworzy go i kształtuje swoimi rękoma, widzi go, gdy jest jeszcze małym, bezkształtnym embrionem i potrafi w nim dostrzec dorosłego człowieka, którym stanie się on w przyszłości i którego dni są już policzone, a powołanie już zapisane w księdze żywota" (EV 61).