• 1

  • 2

  • 3

  • 4

  • 5

  • 6

 O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy.

Maryja rzekła do św. Katarzyny Laboure: Postaraj się o wybicie medalika według tego wzoru: wszyscy, którzy go będą nosili, dostąpią wielkich łask, szczególnie jeśli go będą nosili na szyi. Tych, którzy we mnie ufają, wieloma łaskami obdarzę.

Pierwotna nazwa medalika to Medalik Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Ze względu na liczne uzdrowienia, nawrócenia i inne łaski otrzymane, jak uważano, za pośrednictwem Najświętszej Maryi Panny przez osoby noszące ten medalik, zaczął on być nieoficjalnie nazywany Cudownym Medalikiem przez wiernych. Nazwa Cudowny Medalik została oficjalnie zatwierdzona przez Stolicę Apostolską w 1838.

Gorącym propagatorem Cudownego Medalika był św. Maksymilian Kolbe. Rozpowszechniał ten medalik i pisał: Jej medalik rozdawać, gdzie się tylko da: i dzieciom, by zawsze go na szyi nosiły i starszym, i młodzieży zwłaszcza, by pod Jej opieką miała dosyć sił do odparcia tylu pokus i zasadzek czyhających na nią w naszych czasach. A już tym, co do kościoła nie zaglądają, do spowiedzi boją się przyjść, z praktyk religijnych szydzą, z prawd wiary się śmieją, zagrzęźli w błoto moralne albo poza Kościołem w herezji przebywają – o tym, to już koniecznie medalik Niepokalanej ofiarować i prosić, by zechcieli go nosić, a tymczasem gorąco Niepokalaną błagać o ich nawrócenie. Wielu nawet wtedy radę znajduje, gdy kto nie chce w żaden sposób przyjąć medalika. Ot po prostu wszywają go po kryjomu do ubrania i modlą się, a Niepokalana prędzej czy później okazuje, co potrafi... Dużo jest zła na świecie, ale pamiętajmy, że Niepokalana potężniejsza i Ona zetrze głowę węża piekielnego.

Cudowny Medalik jest znakiem rozpoznawczym Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej na całym świecie. Najważniejszym świętem dla Stowarzyszenia jest uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, które obchodzone jest 8 grudnia.

Tego dnia nowi członkowie otrzymują Cudowne Medaliki. By mocniej zaakcentować maryjny charyzmat Stowarzyszenia istnieje zwyczaj, by dzieci i młodzież, należąca do WMM, przyjmowała Medalik na kolorowych wstążkach. Kolory symbolizują etapy zaangażowania w działalność Stowarzyszenia. W tym roku wstążeczki do medalików dla osób osób po rocznym okresie formacji i ukończeniu 10 roku życia i będą w kolorze różowym. Przyjęcie medalu na różowej wstążce oznacza oficjalne przyjęcie do grona członków WMM. Odbywa się to podczas uroczystej Mszy Świętej, na której kandydat wypowiada słowa Aktu Poświęcenia się Niepokalanej.

W Lubaszu odbywają się regularne spotkania Dzieci Maryi: raz w tygodniu, w soboty o godz. 10.00.

Nie brakuje na nich modlitw, zabaw oraz śpiewu. Poruszane zostają bieżące tematy, dzięki którym umacniana zostaje nasza wiara oraz miłość.

Hasłem przewodnim jest „razem możemy więcej, a Maryja – nasza Mama – pomaga nam zmieniać siebie i otoczenie wokół nas na lepsze”. Opiekunem lubaskich Dzieci Maryi jest ksiądz Robert.

Dzieci Maryi często włączają się w akcje prowadzone w naszej parafii.

 

Jeżeli chcesz dołączyć do tego niezwykłego Stowarzyszenia, podążać za Niepokalaną,

przyjdź do kościoła w sobotę o godzinie 10.00.

Warto na nowo odkryć znaczenie Cudownego Medalika,

jako znaku wiary, nadziei i miłości.

Kontaktuj się z Księdzem Robertem lub przez adres: e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

POLECAMY FILM: https://biteable.com/watch/wita-katarzyna-i-cudowny-medalik-2730314