1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Nieustannie módlmy się także, przez wstawiennictwo Królowej Pokoju o zakończenie wojny na Ukrainie.

2. Odpowiadając na apel Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego dotyczący pomocy uchodźcom z Ukrainy po każdej Mszy św. dziś i w Środę Popielcową Parafialny Zespół Caritas zbiera przed kościołem dobrowolne ofiary.

3. Intencje mszalne na II półrocze roku 2022 można rezerwować od wtorku, 1 marca. Proboszcz będzie przyjmował w zakrystii od 8.30 – 10.00, po południu od 15.15 – 16.00. Na przyjęcie prosimy oczekiwać w kościele wykorzystując czas na modlitwę. Kierując się miłością bliźniego bardzo prosimy, aby jedna osoba zamawiała co najwyżej trzy intencje na sobotni wieczór i niedziele – pozostałe w dni powszednie.

4. Msza św. w intencji członków Żywego Różańca we wtorek o 18.00, po niej krótkie spotkanie. Dzień Nieustającego Różańca w naszej parafii w piątek.

5. Krąg biblijny we wtorek o 18.30 na probostwie.

6. Od środy – Popielcem – inaugurujemy okres Wielkiego Postu. Msze św. w Popielec o 9.00, 11.00, 17.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. Tego dnia obowiązuje post ścisły od którego nie ma dyspensy. Przed kościołem, w środę popielcową, zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

7. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i piątek od 16.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św. – szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci o 17.00, dla kandydatów do bierzmowania o 18.00.

8. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP z Różańcem w sobotę o 9.00.

9. Kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w sobotę: ks. Robert od 8.00, proboszcz od 10.00.

10. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w piątki Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.30, dla dorosłych i młodzieży o 18.30. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o 15.15 (po Koronce do Miłosierdzia Bożego), kazania pasyjne będzie głosił ks. Robert.

11. Na swoje miejsce przed Cudownym Obrazem i Najświętszym Sakramentem powróciła Wieczna Lampka. Za wykonanie prac renowacyjnych i adaptacyjnych dziękujemy z całego serca Panu Grzegorzowi, za prace elektryczne Panu Wojciechowi.

12. Spotkanie Dzieci Maryi w sobotę o 10.00, zbiórka ministrantów o 11.00, próba scholi o 12.00.

13. Polecamy prasę religijną. Z Przewodnikiem modlitewnik „5 minut z Bogiem”, do nabycia rozważania, na cały Wielki Post, w cenie 6 zł.