• 1

 • 2

 • 3

 • 4

 • 5

 • 6

ŻYCZENIA ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO

Z OKAZJI UROCZYSTOŚCI ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 2022 ROKU

   Drodzy Archidiecezjanie!

   Po zakończeniu drogi wielkopostnej, w dzisiejszą, błogosławioną i świętą Noc celebrujemy tajemnicę zmartwychwstania Pańskiego. Tej Nocy jaśniejące światło zmartwychwstałego Chrystusa odbudowuje to, co uległo zniszczeniu, odnawia to, co było stare, i wszystko przywraca do pierwotnej doskonałości.

   W tę Noc ludzie wierzący w Chrystusa uświadamiają sobie, czym jest Kościół, zrodzony z wiary i sakramentów chrztu, bierzmowania i Eucharystii. W tę Noc wszyscy jesteśmy Kościołem, zgromadzonym dokoła Zmartwychwstałego Pana. Nie ma lepszej szkoły formacji duchowej niż Wigilia Paschalna.

   Drodzy Siostry i Bracia!

   Tegoroczne święta raz jeszcze przypominają nam jak bardzo potrzebujemy pokoju, który zostawia nam Chrystus. Pokoju, którym możemy się dzielić z innymi. W chrzcie świętym, zanurzeni w Chrystusa razem z nim zmartwychwstaliśmy do życia. Przez bierzmowanie, otrzymaliśmy moc Bożego Ducha, by innym służyć dla wspólnego uświęcenia. W Eucharystii z kolei doświadczamy miłości i uczymy się kochać. Wielkanoc w swojej obfitej liturgii, przypomina nam, że jesteśmy posłani w pokoju Chrystusa, by zanosić go światu.

   Wdzięczny za Wasze otwarte serca, które dały temu wyraz w przyjęciu uciekających przed wojną Ukraińców, pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia! Niech Zmartwychwstały Pan odbudowuje w was prawdziwy obraz Boży wyryty w czasie chrztu świętego. Niech odnowi zdolność do bezinteresownej miłości. Niech przywróci gorliwość do niesienia Dobrej Nowiny o Zmartwychwstaniu wszędzie tam gdzie posłani jesteśmy przez Bożego Ducha!

   Modlę się za Was wszystkich i życzę błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

                                                                                                                  † Stanisław Gądecki

                                                                                                          Arcybiskup Metropolita Poznański

Do życzeń Księdza Arcybiskupa Metropolity dołączamy się jako duszpasterze
ogarniając Parafian i Gości modlitwą.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania świąteczne w naszej wspólnocie: za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, za ofiary na kwiaty – także te na Daninę Diecezjalną – za udział aktywny w liturgii, odprawione spowiedzi święte i przyjęte Komunie. Za honorową wartę dziękujemy leśnikom, myśliwym i strażakowi. Dziękujemy szczególnie służbie liturgicznej i chórowi parafialnemu. Niech radość spotkania z Chrystusem Miłosiernym będzie dla wszystkich nagrodą.

 2. W poniedziałek, w drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. według porządku niedzielnego. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczamy na KUL i WT UAM w Poznaniu oraz szkoły katolickie w naszej Archidiecezji.

 3. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w czwartek o 18.30 w kościele.

 4. Spotkanie Dzieci Maryi w sobotę o 10.00, zbiórka ministrantów o 11.00, próba scholii o 12.00.

 5. Ze względu na oktawę Zmartwychwstania w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

 6. Trwa Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia – codziennie do przyszłej niedzieli zapraszamy do kościoła na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o 15.00.

 7. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą obowiązkowo we Mszy św. za tydzień o 11.30, po Mszy św. instrukcja liturgiczna.

 8. Zapraszamy w przyszłą niedzielę na uroczystą Koronkę do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

 9. Polecamy prasę religijną. Można ją nabyć w zakrystii.

 10. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana śp. Dariusz Krzyżaniak (l. 48) z Krucza. Wieczny odpoczynek…