• 1

 • 2

 • 3

 • 4

 • 5

 • 6

 1. Nabożeństwa majowe odprawiać będziemy codziennie w maju o 20.15. Zapraszamy w porze wieczornej modlitwy – o zmierzchu – na wspólne wielbienie Maryi w naszym sanktuarium, śpiewem litanii loretańskiej oraz odmówimy tradycyjnie cząstkę Różańca. Kończyć będziemy Apelem Jasnogórskim w jedności z całą Ojczyzną.

 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Zachęcamy do lektury i rozważania Pisma Świętego tak indywidualnie jak i w rodzinach. Pomocą może służyć Krąg Biblijny.

 3. W poniedziałek Msza św. tylko o 18.00.

 4. Uroczystość Najświętszej Maryi Królowej Polski obchodzić będziemy w najbliższy wtorek. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. w Jędrzejewie. Do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny oraz o pokój w Ukrainie i na świecie zapraszamy o 11.30. Msze świętą poprzedzi przedstawienie w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej z Miłkowa. Wieczorem o 16.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca. Tego dnia dziękujemy wraz z całą naszą Archidiecezją za łaskę Nawiedzenia Matki Bożej w Ikonie Jasnogórskiej. Czynimy to w jedności z pielgrzymami na Jasnej Górze. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze z Czarnkowa na wyjazd, na uroczystości jasnogórskie – informacje w zakrystii.

 5. Dzień Nieustającego Różańca przypada w naszej wspólnocie w środę, 4 maja.

 6. Także w środę, wspominamy św. Floriana – patrona strażaków. Wszystkich strażaków – tak ochotników jak i zawodowców – zapraszamy do wspólnej modlitwy o 18.00.

 7. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.30. W tym czasie okazja do spowiedzi szczególnie dla dzieci I Komunijnych i ich rodzin. W piątek adoracja i spowiedź od 16.00 zwłaszcza dla kandydatów do bierzmowania z VII i VIII klas.

 8. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP z Różańcem w sobotę o 9.00. Ksiądz Robert odwiedzi chorych w sobotę od 8.00.

 9. Dzieci z klas III przystąpią do pierwszej, uroczystej Komunii świętej w dwóch grupach: w sobotę o 13.00 oraz w niedzielę o 11.30. Dzieci i ich rodziny polecamy modlitwie wszystkich parafian.

 10. Siostra Elżbieta zaprasza na dziękczynną pielgrzymkę za dar Nawiedzenia Ikony Jasnogórskiej oraz I Komunię św. dzieci do Częstochowy w dniach 21 – 22 maja (sobota – niedziela). Koszt – 140 zł obejmuje przejazd i nocleg. Wyżywienie we własnym zakresie. Wszelkie inne szczegóły i zgłoszenia u siostry Elżbiety – tel. kontaktowy 9 738 394.

 11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. U ministrantów i w kiosku do nabycia najnowszy numer „Z Krasnego Wzgórza”.