1. Na nabożeństwa październikowe zapraszamy codziennie o 20.15 w łączności z Apelem Jasnogórskim. Nabożeństwa dla dzieci we wtorki, środy i piątki o 16.00.

2. Od dziś można składać w zakrystii – bezpośrednio na ręce księdza prośby o modlitwy za zmarłych – wymienianki półroczne oraz jednorazowe. Bardzo prosimy, by nie wkładać ich do składki ani do skarbon.

3. Krąg Biblijny we wtorek około 18.30.

4. Za tydzień Dzień Rocznicy Poświęcenia Kościoła a zarazem w naszej parafii Niedziela Pomocy dla Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Ofiary na utrzymanie Seminarium będziemy mogli złożyć wychodząc z kościoła na ręce naszego kleryka Szymona.

5. Ostatnie nabożeństwo różańcowe dla dzieci w przyszłą niedzielę o 15.15, po Koronce do Miłosierdzia Bożego.

6. Ewangeliarze 2023 – z tekstami czytań mszalnych i rozważaniami na nowy rok będzie można nabyć w przyszłą niedzielę przed kościołem u przedstawicieli wydawcy – Edycji Paulińskiej.

7. Wielu z nas ma jeszcze żywo w pamięci przedstawienie „Fatima”. W imieniu naszej Grupy Teatralnej już dziś zapraszamy na nową premierę: będzie to spektakl „Faustyna” - o apostołce Bożego Miłosierdzia – 31 października, w poniedziałek o 18.45 w kościele – w Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych.

9. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana śp. Aleksandra Klimasek (l. 70) z Lubasza. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 11.00 oraz śp. Róża Ziemek (l. 74) z Lubasza – matka ks. Mariusza Ziemka – proboszcza z Boruszyna. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o 11.00. Wieczny odpoczynek…

10. W zeszłym tygodniu, w przeddzień Dnia Papieskiego, dokonano w Dębem zniszczenia profanacyjnego figury Świętego Jana Pawła II. Sprawca tego czynu został wykryty - za co dziękujemy Policji – i poniesie konsekwencje przed sądem. Jako wspólnota parafialna pragniemy Boga przebłagać i wynagrodzić za ten akt profanacji poprzez modlitwę w intencji tego naszego brata oraz innych braci i sióstr, którzy profanują znaki święte: kościoły, krzyże, figury, obrazy a także wulgarnie wyrażają się o Bogu, Matce Najświętszej i wierze. Prosić będziemy Pana, by zachował ich od kary i dał łaskę nawrócenia oraz zadośćuczynienia. W tych intencjach modlić się będziemy śpiewając suplikacje.