• 1

  • 2

  • 3

  • 4

  • 5

  • 6

  1. Wszystkich ministrantów - koniecznie wraz z rodzicem - prosimy na obowiązkową zbiórkę w poniedziałek po Mszy św. o 18.30 w kościele – będzie to odprawa przed rozpoczynającym się odpustem. Także w poniedziałek siostra Elżbieta zaprasza chętne osoby po pomocy przy dekoracji kościoła o 21.00.

  2. W środę wieczorem rozpoczniemy obchody Odpustu Parafialnego ku czci Narodzenia NMP Nowenną i Mszą św. o 18.00 z udziałem Leśników, Strażaków, Myśliwych i Policji. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Abp Metropolita Poznański Zbigniew Zieliński. Będziemy dziękować Matce Najświętszej za 25 lat od koronacji. Z tej okazji pragniemy podczas liturgii ofiarować Matce Bożej Lubaskiej Królowej Rodzin srebrną różę jako wotum wdzięczności Parafii. Intencje nowennowe – wyjątkowo - zostaną odczytane o 17.45. O 20.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu Różaniec i Apel Jasnogórski. Podobnie każdego dnia odpustu z wyjątkiem soboty. Na tę wieczorną modlitwę szczególnie zapraszamy mieszkańców Lubasza i wszystkich Parafian oraz Gości.

  3. W czwartek przed południem o 9.30 Msza św. dla uczniów szkół podstawowych – przewodniczyć będzie ks. bp. Zdzisław Fortuniak, o 11.30 Msza święta dla uczniów szkół zawodowych i średnich. W intencji seniorów, emerytów i rencistów modlić się będziemy w czwartek o 16.00, Msza święta w intencji Żywego Różańca, różańca rodziców za dzieci i nieustającego różańca o 18.00 – przewodniczy ks. bp. Jan Glapiak.

  4. W piątek przed południem o 9.30 nabożeństwo dla przedszkolaków, o 11.30 pielgrzymka kapłanów Seniorów z Domu Księży Emerytów w Poznaniu i Sióstr Zakonnych – przewodniczy ks. bp. Grzegorz Balcerek. Po południu o 15.15 Droga Krzyżowa na placu koronacyjnym, o 18.00 Msza św. za zmarłych i procesja żałobna na cmentarze.

  5. W sobotę o 9.30 Msza św. z udziałem małżonków z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwem dzieci. O 11.30 modlić się będziemy za chorych, starszych, emerytów i rencistów z sakramentem namaszczenia – liturgii przewodniczy ks. Abp Senior Stanisław Gądecki. W sobotę różaniec rozpocznie się po Apelu Jasnogórskim – odmówimy wszystkie cztery części, trwając w modlitewnym czuwaniu przed Najświętszym Sakramentem razem z Maryją do 23.00.

  6. W niedzielę – o 7.30 modlić się będziemy w intencji Ojczyzny oraz o zakończenie wojny w Ukrainie, o 9.30 w intencji Rolników z poświęceniem ziarna siewnego. Uroczysta Msza święta Archidiecezjalnego Jubileuszu Rodzin rozpocznie się o 11.30 procesją z obrazem MBLKR z kościoła na plac koronacyjny. Przewodniczyć liturgii będzie ks. Abp Metropolita Szczecińsko – Kamieński Wiesław Śmigiel. Udział w liturgii weźmie chór i orkiestra dęta z Czarnkowa. Po Mszy świętej procesja z Najświętszym Sakramentem do sanktuarium i tam rozpocznie się adoracja w ciszy. Na placu koronacyjnym, w sektorze gastronomicznym, posiłek dla wszystkich uczestników a następnie „Koncert dla Mamy” i festyn rodzinny. O  16.00 dziękować będziemy Bogu i Matce Najświętszej za łaski odpustu.

  7. W poniedziałek, w liturgiczny obchód uroczystości Narodzenia NMP, zapraszamy na Mszę świętą o 18.00, której przewodniczyć będzie ks. Neoprezbiter Nikodem Puślednik – nasz praktykant sprzed dwóch lat, który na zakończenie udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.

  8. Kaznodzieją podczas odpustu będzie o. Kamil Paczkowski – franciszkanin z Helu.

  9. Codziennie zapraszamy do kościoła na Koronkę do Miłosierdzia Bożego z konferencją o 15.00.

  10. Szczegółowy program uroczystości odpustowych znajduje się na afiszach. Wszystkich Parafian i Gości na obchody ku czci Matki Boskiej Lubaskiej serdecznie zapraszamy.

  11. Zachęcamy Parafian do udekorowania domostw na czas odpustu barwami kościelnymi, maryjnymi i narodowymi. Niech będą świadectwem naszej wiary.

  12. Polecamy prasę religijną. U ministrantów oraz w kiosku do nabycia najnowszy - powakacyjny numer „Z Krasnego Wzgórza”. W nim także program odpustu.

  13. W ubiegłym tygodniu odeszły do Pana śp. Bożena Dukat (l. 96) ze Stajkowa oraz śp. Bronisława Adamczak – Włoch (l. 82) z Dębego. Wieczny odpoczynek…