O G Ł O S Z E N I A
-
Dobiegły końca uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Lubaskiej Królowej Rodzin. Składamy najserdeczniejsze podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do ich uświetnienia: przygotowując plac koronacyjny, kościół, dekoracje kwiatowe, girlandy, liturgię. Dziękujemy za wspaniałe przeżycia organizatorom i wykonawcom „Koncertu dla Mamy”. Sołectwom i Urzędowi Gminy za wszelką życzliwość i współpracę. Kołom Gospodyń Wiejskich za posiłek dla wszystkich Gości, Osobom pomagającym w kuchni na probostwie, Paniom za wypieczone i ofiarowane pieczywo, Dzieciom Maryi za napoje. Podobnie Parafialnemu Zespołowi Caritas i Szkolnemu Kołu Caritas. Osobne podziękowania dla Strażaków oraz Leśników – szczególnie z Centrum Promocji Lasów Państwowych w Goraju, Stowarzyszeniu Fiata 126p, Modelarzom, Siostrom z Lubonia, Harcerzom, Właścicielowi dmuchanych zamków. Podziękowania dla wszystkich kościelnych, ministrantów, szafarzy, chórowi Jutrzenka z Dyrygentem i Organistą. Panom Grzegorzowi, Eugeniuszowi i Januszowie za wszelkie prace gospodarcze, dziewczynom i chłopcom – obsłudze sklepiku parafialnego. Dziękuję także naszym Siostrom Służebniczkom, ks. Mateuszowi oraz księżom klerykom: Jankowi i Szymonowi za pełne serca i wysiłku zaangażowanie.
Jeszcze przed odpustem powrócił drugi konfesjonał z odnowienia konserwatorskiego co umożliwiło zmianę ustawienia pod chórem. Cały ten sektor został odmalowany. Zamieściliśmy nowe tablice z historią parafii oraz kościoła. Dziękujemy Bankowi Spółdzielczemu i Urzędowi Gminy za pomoc w wykonaniu nowego nagrobka dla śp. ks. Antoniego Skąpskiego. Przy okazji odnowiono tablice pamiątkowe na frontonie kościoła.
Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystościach: tak Parafianom jak i Gościom. Niech błogosławieństwo od Matki Boskiej Lubaskiej, Królowej Rodzin będzie dla wszystkich nagrodą. Zapewniamy o pamięci na modlitwie.
-
Dziś o 15.00 poświęcenie odnowionego krzyża przydrożnego w Kamionce.
-
Pierwsze powakacyjne spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek o 18.30 na probostwie.
-
W czwartek, 18 września, w święto św. Stanisława Kostki modlić się będziemy szczególnie w intencji Abpa Seniora Stanisława Gądeckiego.
-
Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem w czwartek o 18.30 w kościele.
-
Ministrantów wraz z rodzicami, Dzieci Maryi, szafarzy, delegacje Kół Gospodyń Wiejskich i wszystkich, którzy aktywnie włączyli się w przygotowania przed odpustem zapraszamy na spotkanie podsumowujące w sobotę, o 15.20, po Koronce, do Gościńca.
-
Ks. Mateusz obchodzi swoje imieniny w przyszłą niedzielę. Do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta zapraszamy 21 września podczas Mszy św. o 7.30.
-
Za tydzień zbiórka do puszek po nabożeństwach na KUL, WT UAM w Poznaniu oraz szkoły katolickie naszej Archidiecezji.
-
Polecamy prasę religijną, dewocjonalia, kalendarz parafialny – wszystko w naszym sklepiku.
-
W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Andrzej Kolassa (l. 62) z Prusinowa. Wieczny odpoczynek…






