1. W liturgii tygodnia obchodzimy:
    - w czwartek – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera,
    - w sobotę – święto św. Marii Magdaleny.
  2. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne w środę i w czwartek.
  3. Nowenna do MBLKR w środę o 9.00 i 18.00.
  4. Katecheza przed chrztem w czwartek po wieczornej Eucharystii. Informujemy, że mogą w niej uczestniczyć także osoby, które będą chrzciły dzieci w późniejszym terminie lub będą rodzicami chrzestnymi.
  5. Suma odpustowa w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Czarnkowie w sobotę o 11.00.
  6. Sładka inwestycyjna przed tygodniem wyniosła 4426 zł. Bóg zapłać wszystkim. Informujemy, że do zapłacenia za multimedialny śpiewnik pozostało nam 8000 zł.
  7. Do dzisiaj tj. 16 lipca możemy przynosić do zakrystii pieluchy dla dorosłych oraz środki opatrunkowe z przeznaczeniem dla ośrodka prowadzonego przez polskie siostry zakonne w Gródku na Ukrainie. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
  8. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa w przyszłą sobotę i niedzielę po Mszach Świętych będziemy modlić się za wszystkich kierowców i podróżujących oraz pobłogosławić pojazdy mechaniczne. Dobrowolne ofiary zbierane przy poświęceniu będą przeznaczone na zakup misyjnych środków transportu.
  9. W salce przy podwórzu w poniedziałek od 8.30 do 10.00, we wtorek i środę od 16.00 do 17.00 oraz w czwartek od 18.30 do 19.30 czynne jest biuro cmentarne. Prosimy, by do biura cmentarnego przybywały osoby sprawujące opiekę nad grobem czy grobami celem uzyskania potwierdzenia prawa do dysponowania miejscem. Ponadto będzie można przedłużyć prolongatę albo dokonać rezerwacji miejsca.
  10. „Przewodnik Katolicki” oraz dewocjonalia do nabycia w kiosku parafialnym.
  11. W minionym tygodniu miały miejsce dwa pogrzeby: śp. Henryka Klessy lat 68 z Prusinowa oraz śp. Ireneusza Mądrawskiego lat 79 z Kruteczka. W poniedziałek o 14.00 będzie pogrzeb śp. Wiesława Jeżewskiego lat 54 z Krucza. Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

ks. Andrzej Magdziarz – proboszcz

Towarzystwo Seniorów SŁONECZKO zaprasza na LETNIE SPOTKANIE SENIORÓW w sobotę 29 lipca, godz. 17:00. Zapisy w tradycyjnych punktach kontaktowych.