1. W liturgii tygodnia obchodzimy:
    - w poniedziałek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy,
    - we wtorek – święto św. Jakuba, apostoła,
    - w środę – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP,
    - w sobotę – wspomnienie św. Marty.
  2. Nowenna do MBLKR w środę o 9.00 i 18.00.
  3. W środę swoje imieniny obchodzi ks. Mirosław Wawrzyniak, dotychczasowy nasz proboszcz. Życzymy ks. Mirosławowi wszelkiej Bożej łaski i ludzkiej życzliwości. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  4. Dzisiaj wspominamy św. Krzysztofa. Po Mszach Świętych modlimy się za wszystkich kierowców i podróżujących oraz błogosławimy pojazdy mechaniczne. Dobrowolne ofiary zbierane przy poświęceniu pojazdów będą przeznaczone na zakup misyjnych środków transportu.
  5. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne według ustalonego planu.
  6. W salce przy podwórzu, czynne jest biuro cmentarne w  tych samych godzinach co biuro parafialne. Prosimy, by do biura cmentarnego przybywały osoby sprawujące opiekę nad grobem czy grobami celem uzyskania potwierdzenia prawa do dysponowania miejscem. Ponadto będzie można przedłużyć prolongatę albo dokonać rezerwacji miejsca.
  7. „Przewodnik Katolicki”, wakacyjny numer czasopisma z „Krasnego Wzgórza” oraz dewocjonalia do nabycia w kiosku parafialnym.
  8. W odpowiedzi na prośbę Macieja, naszego parafianina chorego na glejaka mózgu, Parafialny Zespół Caritas organizuje dzisiaj oraz za tydzień zbiórkę pieniędzy do puszek przed kościołem po każdej Mszy św. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  9. Zmarła Maria Frąckowiak z Wronek, pogrzeb w Lubaszu we wtorek o 11.00. Zmarłą polecajmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek….

ks.  Andrzej Magdziarz – proboszcz

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubaszu poszukuje osoby chętne w wieku senioralnym (65+) na bezpłatne szkolenie w zakresie podnoszenia kompetencji cyfrowych czyli obsługi np. tabletów i korzystania z Internetu w zakresie codziennych potrzeb.
Zgłoszenia prosimy składać do dnia 25.07.2017 r. osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej lub telefonicznie pod nr tel. 67-255 64 63.

Towarzystwo Seniorów SŁONECZKO zaprasza na LETNIE SPOTKANIE SENIORÓW w sobotę 29 lipca o 17:00. Zapisy w tradycyjnych punktach kontaktowych.