1. Jutro – 4 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wychowawcom życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej, oraz owocnej pracy i wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.
  2. Jutro również przypada różaniec nieustający w intencji Ojczyzny.
  3. We wtorek Msza św. w intencji żyjących i zmarłych członków Wspólnoty Żywego Różańca o 18.00.
  4. Nowenna do MBLKR w środę o 9.00 i 18.0
  5. W środę o 21.00 Pasterką Maryjną rozpoczynamy uroczystości odpustowe ku czci MBLKR. Homiliom będzie towarzyszyć myśl przewodnia wyrażająca się w zdaniu „Idźcie i głoście z Maryją”. Szczegółowy program odpustu umieszczony jest w gablocie oraz  wyłożony w kościele pod chórem. Zakończenie odpustu nastąpi w niedzielę 10  września Mszą św. o 11.30.
  6. Koncert zespołu PINOKIO BROTHERS w czwartek o 20.30 na Placu Koronacyjnym.
  7. Zgodnie z naszą tradycją w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny 8 września, w piątek na Mszy św. o 11.30 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia nasion i ziarna siewnego.
  8. Prosimy o pełne zaangażowanie i pomoc w organizacji odpustu, zwłaszcza w ugoszczeniu wszystkich pielgrzymów, a także o pełną obsługę procesji maryjnej - strażaków i leśników o niesienie obrazu MB.
  9. W sobotę 9 września odbędą się dożynki gminno-parafialne. Rozpoczną się  Mszą św. o 14.00, na którą zapraszamy wszystkie osoby związane z pracą na roli. Po Eucharystii obrzęd dożynkowy.
  10. Za tydzień przypada II niedziela miesiąca, będziemy modlić się za naszych dobrodziejów, tych, którzy troszczą się o dobra duchowe i materialne naszej parafii i sanktuarium. Składka inwestycyjna przeznaczona na budowę domu parafialnego i pielgrzyma.
  11. Od niedzieli 17 września br. drogą internetową rozpoczniemy transmisję Mszy św. o 9.30 z naszego sanktuarium.
  12. Poświęcenie tornistrów uczniów klas pierwszych odbędzie się za dwa tygodnie podczas Eucharystii o 11.30.
  13. Autokarowa pielgrzymka do Biezdrowa na odpust odbędzie się 17 września. Koszt – 15 złotych. Zapisy i wpłaty będą przyjmowane wyłącznie w zakrystii. Przy zapisie należy podać numer PESEL do ubezpieczenia.
  14. W zakrystii lub w biurze parafialnym można zgłaszać chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 23 września. Rozpoczniemy o 8.30.
  15. W salce przy podwórzu czynne jest biuro cmentarne w  tych samych  godzinach, co biuro parafialne. Prosimy, by każdy opiekujący się grobem czy grobami na naszym cmentarzu był w posiadaniu dokumentu potwierdzającego prawo do dysponowania tym miejscem bądź miejscami. Bowiem dopiero okazanie pisemnego potwierdzenia czyni osobę upoważnioną np. do pochowania w danym grobie osoby zmarłej, postawieniu nagrobka bądź pomnika czy ekshumacji.
  16. Na kwiaty z racji odpustu zebraliśmy 610 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
  17. Przy wyjściu z kościoła u służby liturgicznej oraz w kiosku parafialnym możemy nabyć nowy numer czasopisma „Z Krasnego Wzgórza”.  W nim m.in. intencje mszalne na wrzesień, program odpustu, o bardzo cennej inicjatywie modlitwy różańcowej wzdłuż granic Polski w sobotę 7 października jak również o dwóch katechezach chrzcielnych. Zachęcamy do lektury naszego parafialnego miesięcznika.
  18.  Bóg zapłać za ofiary dożynkowe: mieszkańcom Kamionki za 690 zł, a mieszkańcom Sławna za 590 zł.
  19. „Przewodnik Katolicki”. „Gość Niedzielny” oraz dewocjonalia do nabycia w kiosku
  20. W minionym tygodniu na naszym cmentarzu miały miejsce dwa pogrzeby: śp. Jerzego Kaspra, l. 61 z Antoniewa oraz śp. Stanisławy Budzyńskiej, l. 88 ze Stajkowa. Natomiast jutro będzie o 13.00 pogrzeb śp. S. Rozalii Leosz pochodzącej z Lubasza, która przez ostatni rok mieszkała w lubaskim domu sióstr Służebniczek Maryi. Wieczny odpoczynek…

ks. Andrzej Magdziarz – proboszcz