1. W liturgii tygodnia obchodzimy:
    - w środę – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,
    - w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
    - w piątek – wspomnienie NMP Bolesnej,
    - w sobotę – wspomnienie św. męczenników Korneliusza papieża i Cyprian bpa.
  2. Dzisiaj zakończenie odpustu ku czci MBLKR uroczystą Mszą św. o 11.30.
  3. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej we wtorek o 19.00.
  4. Nowenna do MBLKR w środę o 9.00 i 18.00.
  5. Nabożeństwo Fatimskie w środę o 20.30 w kościele, następnie procesja z figurą MB wokół kościoła. Prosimy zabrać ze sobą świece.
  6. W czwartek, z racji święta Podwyższenia Krzyża Świętego prosimy o przyozdobienie przydrożnych krzyży i figur.
  7. W czwartek także o 18.45 na probostwie katecheza przed chrztem.
  8. W sobotę o 11.30 Msza św. z udziałem rodzin należących do Domowego Kościoła, które w minione wakacje uczestniczyły w III stopniu Oazy w Stasikówce Zakopanego. Przybędą małżeństwa ze swoimi dziećmi z kilku diecezji w Polsce. Zapraszamy rodziny z naszej parafii na wspólną Eucharystię i spotkanie.
  9. Od niedzieli 17 września br., w którą przypada Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu, drogą internetową rozpoczniemy transmisję Mszy św. o 9.30 z naszego sanktuarium.
  10. Autokarowa pielgrzymka do Biezdrowa na odpust odbędzie się 17 września. Wyjazd o 10.45, powrót ok. 16.00. Koszt – 15 złotych. Zapisy i wpłaty są przyjmowane w zakrystii. Przy zapisie należy podać numer PESEL do ubezpieczenia.
  11. Poświęcenie tornistrów uczniów klas pierwszych odbędzie się w przyszłym tygodniu podczas Eucharystii o 11.30.
  12. W zakrystii lub w biurze parafialnym można zgłaszać chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 23 września. Rozpoczniemy o 8.30.
  13. W salce przy podwórzu czynne jest biuro cmentarne w  tych samych  godzinach, co biuro parafialne. Prosimy, by każdy opiekujący się grobem czy grobami na naszym cmentarzu był w posiadaniu dokumentu potwierdzającego prawo do dysponowania tym miejscem bądź miejscami. Bowiem dopiero okazanie pisemnego potwierdzenia czyni osobę upoważnioną np. do pochowania w danym grobie osoby zmarłej, postawieniu nagrobka bądź pomnika czy ekshumacji.
  14. Bóg zapłać za ofiary dożynkowe: mieszkańcom Jędrzejewa za 800 zł, Goraja – 580 zł, Stajkowa – 530 zł, Nowiny – 430 zł, Sokołowa – 385 zł i Dębego – 350 zł.
  15. „Przewodnik Katolicki” oraz dewocjonalia do nabycia w kiosku parafialnym.

ks. Andrzej Magdziarz – proboszcz

Czarnkowskie Kino „Światowid” zaprasza na film „FATIMA.OSTATNIA TAJEMNICA”. Film przedstawia w jaki sposób tajemnicze objawienia z Fatimy wpłynęły na bieg historii ostatnich stu lat! Intrygujący obraz ujawnia nieznane fakty i przedstawia fascynujący przegląd zdarzeń, które na długo zapadną w pamięć i serca widzów. Dodatkową niespodzianką dla polskich odbiorców będzie odkrycie, jak wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju. Film jest wyświetlany do czwartku. Szczegóły na plakacie. Zachęcamy do obejrzenia!