1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

2. W liturgii tygodnia wspominamy:

- we wtorek – św. Antoniego, opata,

- w czwartek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa,

- w sobotę – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

3. We wtorek 17 stycznia przypada Dzień Judaizmu, a w środę 18 stycznia rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Jak co roku, wraz z chrześcijanami na całym świecie, będziemy modlić się o jedność wyznawców Chrystusa. Tę tak ważną kwestię polecamy modlitwie wszystkich wiernych.

4. Nowenna do MBLKR w środę o 9.00 i 18.00.

5. W piątek o 11.30 w naszym sanktuarium Msza św. z okazji obchodów 98. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Po Eucharystii na naszym cmentarzu złożenie kwiatów pod pomnikiem Powstańców.

6. Zebranie Parafialnej Rady Ekonomicznej w piątek o 18.00.

7. W sobotę 21 stycznia przypada Dzień Babci, a w niedzielę 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy w tych dniach o naszych kochanych babciach i dziadkach, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

8. Trwają odwiedziny kolędowe. Plan kolędy został wyłożony na kartkach znajdujących się za ławkami pod chórem oraz na stronie internetowej naszej parafii. Prosimy o zabranie wyłożonego programu i zapoznanie się z nim. Także o przywiezienie oraz odwiezienie po kolędzie kapłanów i ministrantów. Tegoroczne ofiary kolędowe przeznaczymy na budowę domu parafialnego i pielgrzyma.

Proszę, aby po Mszy św. w kościele pozostały osoby, które w tym tygodniu będą miały kolędę.

9. Do 1 lutego w poniedziałki, wtorki, czwartki  i piątki będziemy sprawować Msze św. także o 7.00. Porządek Mszy św. wieczornych pozostaje bez zmian.

10. Składka inwestycyjna przed tygodniem wyniosła 3700 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

11. Dzisiaj zbiórka do puszek na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu.

12. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne po wieczornych Eucharystiach.

13. Czasopisma: „Przewodnik Katolicki”, „Misyjne Drogi”, modlitewniki  i rozważania różańcowe, a także obrazy i medaliki MB do nabycia w kiosku parafialnym.

14. W minionym tygodniu na naszym cmentarzu miały miejsce dwa pogrzeby:  śp. Urszuli Nowak z Miłkówka, l. 84 oraz Władysława Frąckowiaka z ul. Zielonej w Lubaszu, l. 93. Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek…

ks. Andrzej Magdziarz – proboszcz

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie zwraca się z apelem do mieszkańców naszego powiatu w związku z odnotowanym wzrostem ilości pożarów sadzy w przewodach kominowych w budynkach mieszkalnych. Apel został wywieszony na tablicy przy wyjściu z kościoła. W treści apelu znajduje się m.in. przypomnienie obowiązku spoczywającego na właścicielach i zarządcach bloków mieszkalnych i domów jednorodzinnych do okresowej kontroli, co najmniej raz w roku stanu technicznego instalacji gazowych oraz przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych).