1. Od dzisiejszej niedzieli posługuje w naszej parafii nowy wikariusz – ks. Robert Łopatka. Jest kapłanem od dwóch lat, do tej pory był wikariuszem w Poniecu. Ks. Robertowi życzymy jak najobfitszych łask Bożych, opieki Matki Bożej Lubaskiej, zdrowia i wszelkiej ludzkiej życzliwości. Prosimy także o modlitwę w Jego intencji.
  2. Gościmy w naszej wspólnocie Ojca Krzysztofa – Oblata – Superiora domu misyjnego w Poznaniu, który głosi nam Słowo Boże i rozprowadza po Mszach Świętych kalendarze misyjne na rok 2019. Ofiary złożone przy okazji ich nabywania przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów. Posługę Ojca Krzysztofa polecamy modlitwie, życzliwości i ofiarności Parafian.
  3. Dziś (w niedzielę) uroczystość NMP Częstochowskiej. Po Mszy św. o 11.30 dokonamy odnowienia Jasnogórskich Ślubowań Narodu.
  4. Samorząd Gminy Lubasz zaprasza dziś (w niedzielę) na Turniej Wsi. Początek o 15.30 w amfiteatrze.
  5. W kalendarzu liturgicznym:
    - w poniedziałek wspomnienie św. Moniki,
    - we wtorek św. Augustyna,
    - w środę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  6. Transmisja Mszy św. drogą internetową w niedziele o 9.30.
  7. Nowenna w środę o 9.00 i 18.00.
  8. Zapraszamy sołtysów z terenu naszej parafii na spotkanie w środę, 29 sierpnia, po Nowennie około 10.00, przed południem.
  9. Najbliższa sobota to I sobota miesiąca. O 8.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Maryi. Wieczorem o 18.00 Msza św. w intencji poległych i pomordowanych Polaków w czasie II Wojny Światowej w 79 rocznicę wybuchu.
  10. Robert zaprasza wszystkich ministrantów na zbiórkę w sobotę o 10.00 do kościoła.
  11. Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie o 15.00.
  12. Za tydzień, w niedzielę, Msza św. dziękczynna za zbiory o 14.00, po niej tradycyjne dożynki gminne.
  13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, zwłaszcza Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego. W Przewodniku dodatek – modlitewnik „5 minut z Bogiem”, który polecamy zainteresowaniu wiernych.
  14. Wszystkich Parafian i Gości ogarniamy modlitwą i życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego.