1. Dziś (w niedzielę) zapraszamy na uroczystości dziękczynne za tegoroczne zbiory – dożynki. Rozpocznie je Msza św. dziękczynna o 14.00 w naszej świątyni, a po niej korowód dożynkowy i dalsze uroczystości w amfiteatrze. Serdecznie dziękujemy poszczególnym wioskom za ofiary złożone na kościół z tej okazji.
  2. Prosimy o zgłaszanie osób, które pozostają, ze względu na stan zdrowia w domach, a chciałyby skorzystać z posługi kapłańskiej: dziś w zakrystii po nabożeństwach, a w poniedziałek i wtorek w biurze w godzinach przyjęć. Kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach w środę od 10.00.
  3. W środę wieczorem rozpoczniemy obchody Odpustu Parafialnego ku czci Narodzenia NMP Nowenną i Mszą św. o 18.00 z udziałem Leśników, Strażaków, Myśliwych i Policji. O 20.30 Różaniec i Apel Jasnogórski. Podobnie Różaniec i Apel w czwartek, piątek i sobotę. Na tę wieczorną modlitwę szczególnie zapraszamy mieszkańców Lubasza i wszystkich Parafian oraz Gości.
  4. W czwartek przed południem o 9.30 Msza św. dla uczniów szkół podstawowych, o 11.30 dla uczniów szkół zawodowych i średnich. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi św. Podobnie adoracja i spowiedź w piątek. Wspólnoty Żywego Różańca spotkają się na Mszy św. w czwartek o 17.00. Msza św. o powołania, za powołanych oraz w intencji ich rodzin o 18.00. Od 19.30 czuwanie modlitewne młodzieży.
  5. Okazja do spowiedzi św. w czwartek, w Jędrzejewie o 16.30, o 17.00 Msza św.
  6. W piątek przed południem o 9.30 Msza św. w intencji sióstr zakonnych, o 11.30 za rolników z błogosławieństwem ziarna siewnego. Po południu o 15.15 Droga Krzyżowa na placu koronacyjnym, na 17.00 zapraszamy rodziców z małymi dziećmi, o 18.00 Msza św. za zmarłych i procesja żałobna na cmentarze.
  7. W sobotę o 9.30 modlić się będziemy za Ojczyznę, a o 11.30 Msza św. dla chorych, starszych, emerytów i rencistów z sakramentem namaszczenia. Wieczorem o 18.00 Msza św. odpustowa na placu z udziałem pielgrzymek i orkiestry.
  8. W ostatni dzień odpustu – w niedzielę – o 9.30 podczas Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, główna suma odpustowa o 11.30 na placu koronacyjnym.
  9. Codziennie zapraszamy do kościoła na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o 15.00.
  10. Szczegółowy program uroczystości odpustowych znajduje się na afiszach i ulotkach, które można zabrać wychodząc z kościoła. Wszystkich Parafian i Gości na obchody ku czci Matki Boskiej Lubaskiej serdecznie zapraszamy.
  11. Zachęcamy Parafian do udekorowania domostw na czas odpustu barwami kościelnymi, maryjnymi i narodowymi. Niech będą świadectwem naszej wiary.
  12. Ofiary składane podczas odpustu przeznaczamy na zainstalowanie ogrzewania w naszym sanktuarium. Przed miesiącem, podczas składki gospodarczej, zebraliśmy 9700 zł.
  13. W czwartek - ze względu na odpust - biuro parafialne nieczynne.