1. Dziś Dzień Papieski. Z tej okazji w naszym sanktuarium Festiwal Chórów, który rozpocznie się w niedzielne południe około 13.00.
  2. Codziennie w październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W Lubaszu różaniec w dni powszednie o 17.30, w niedziele o 15.30. Osobne nabożeństwo różańcowe dla dzieci we wtorki i czwartki o 16.30. Do wspólnej modlitwy zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
  3. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy codziennie o 15.00 w kościele.
  4. W kalendarzu liturgicznym:
    - w poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Jezusa,
    - we wtorek św. Jadwigi Śląskiej,
    - w środę św. Ignacego Antiocheńskiego,
    - w czwartek św. św. Łukasza Ewangelisty,
    - w sobotę wspomnienie św. Jana Kantego.
  5. Katecheza biblijna przed chrztem dzieci w czwartek o 18.30 w kościele.
  6. W obecną niedzielę składka gospodarcza na instalowanie ogrzewania.
  7. Przed kościołem zbiórka do puszek na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  8. Osoby, które zapisały się na wyjazd do Torunia i Pakości, a nie uzupełniły danych, proszone są o zgłoszenie się w zakrystii lub w biurze parafialnym. Zbiórka uczestników wyjazdu w sobotę, 20 października o 5.45, wyjazd o 6.00.
  9. Już dziś zachęcamy dzieci do uczestnictwa w Korowodzie Wszystkich Świętych, w środę, 31 października o 18.00, po Nowennie i Mszy św. Dzieci niech się przebiorą za ulubionego świętego.
  10. Są jeszcze wolne miejsca na nocne czuwanie modlitewne młodzieży w Skrzatuszu: 19 października – z piątku na sobotę. Informacje szczegółowe i zapisy u ks. Roberta.
  11. Biuro cmentarne przyjmuje petentów po uprzednim umówieniu telefonicznym.
  12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy religijnej.
  13. W ubiegłym tygodniu odeszły do Pana z naszej wspólnoty śp. Irena Mikołajewska (l. 89) z Lubasza i śp. Agnieszka Nowacka (l. 77) z Sławna. Wieczny odpoczynek…