1. Dziś Światowa Niedziela Misyjna, za tydzień obchodzić będziemy rocznicę poświęcenia kościoła oraz Niedzielę Pomocy dla Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Z tej okazji gościć będziemy w naszej parafii kleryka poznańskiego seminarium i na jego ręce będziemy mogli złożyć nasze ofiary na wsparcie instytucji w której przygotowują się kandydaci do kapłaństwa.

2. Codziennie w październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W Lubaszu różaniec w dni powszednie o 17.30, w niedziele o 15.30. Osobne nabożeństwo różańcowe dla dzieci we wtorki i czwartki o 16.30. Do wspólnej modlitwy zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

3. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy codziennie o 15.00 w kościele.

4. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II – papieża.

5. W intencji uczestników nabożeństw fatimskich modlić się będziemy w środę podczas nowenny o 18.00.

6. Ks. Robert zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką Pisma świętego na pierwsze spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek po Mszy św. wieczornej.

7. Katecheza liturgiczna przed chrztem dzieci w czwartek o 18.30 na probostwie.

8. W ubiegłą niedzielę składka gospodarcza wyniosła około 6 tys. złotych. Za wszelkie ofiary serdeczne „Bóg zapłać”.

9. Ponawiamy zachętę dla dzieci do uczestnictwa w Korowodzie Wszystkich Świętych, w środę, 31 października o 18.00, po Nowennie i Mszy św. Dzieci niech się przebiorą za ulubionego świętego. Rodziców, którzy by chcieli ofiarować pieczywo na wspólny stół po Korowodzie prosimy o zdeklarowanie swojej gotowości do ks. Roberta lub w biurze.

10. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego zachęcamy do składania próśb o modlitwy za zmarłych – wymienianki. Półroczne można składać w niedziele w zakrystii, a w tygodniu w biurze parafialnym w godzinach przyjęć. Bardzo prosimy nie wrzucać próśb o modlitwę do składki czy do skarbonek (podobnie jak próśb na Nowennę) gdyż prowadzi to do nieporozumień. Wymienianki półroczne będą odczytywane od listopada do kwietnia przed Mszą św. w sobotę o 18.00 i w niedzielę o 9.30.

11. Biuro cmentarne przyjmuje petentów po uprzednim umówieniu telefonicznym.

12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy religijnej.