1. Dziękujemy Księdzu Kamilowi – Pallotynowi – za wygłoszone dziś Słowo Boże. Życzymy opieki Matki Bożej Lubaskiej i wszelkiego błogosławieństwa Bożego.

2. Na Roraty zapraszamy od poniedziałku do piątku o 17.00.

3. Zbiórka ministrantów odbędzie się w środę po roratach w kościele.

4. Spotkanie modlitewne dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum i VIII szkól podstawowych w piątek o 18.30 w kościele.

5. Katecheza biblijna przed chrztem dzieci w czwartek o 18.30 w kościele.

6. Spowiedź św. adwentowa odbędzie się w naszym kościele w sobotę, 15 grudnia. Kapłani spowiadać będą przed południem od 10.00 do 11.30, po południu od 16.00 do 17.00 i po liturgii od 19.00 do 20.00. Wieczorne godziny spowiedzi niech służą zwłaszcza osobom pracującym, którym trudno jest w ciągu dnia przyjść do kościoła. W przyszłym, ostatnim tygodniu Adwentu, spowiedź w naszym kościele będzie w ograniczonym zakresie, bowiem kapłani będą pomagać w innych parafiach dekanatu. Wszystkich zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej w sobotę.

7. W pomieszczeniu „Caritas” można nabyć świece ”Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, duże - ofiara 13 zł, małe - ofiara 6 zł.

8. Wzorem roku ubiegłego w kościele została postawiona choinka z zawieszonymi gwiazdkami z imieniem i wiekiem dziecka. Parafianie, którzy chcieliby sprawić radość dziecku mogą zabrać gwiazdkę z drzewka i przygotować paczkę według własnego uznania i możliwości. Mogą w niej być słodycze, przybory szkolne, zabawki, gry, odzież itp. Przygotowane paczki z dołączoną gwiazdką należy złożyć w kościele pod choinką w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 grudnia. Są jeszcze gwiazdki do zabrania. Można także jeszcze zabrać i napełnić „Tytki charytatywne”.

9. Dziś składka gospodarcza. Prace instalacyjne przy ogrzewaniu kościoła trwają, ale już drugą niedzielę czynne jest ogrzewanie ławek w nawie głównej. O działającym ogrzewaniu informują nas zielone lampki przy wejściu do ławki od strony środkowego przejścia. W dni powszednie, ze względów oszczędnościowych, włączone będą sektory ławek z przodu kościoła, o czym sygnalizować będą zapalone lampki.

10. Gdyby jeszcze były w naszych domach osoby chore, starsze, niepełnosprawne, które na co dzień nie mogą przybyć do kościoła, a chciałyby skorzystać z posługi sakramentalnej kapłana, prosimy, aby zgłosić je w zakrystii lub biurze parafialnym. Wypada, by przystępowały przynajmniej raz w miesiącu do Komunii św.

11. Szkolny Zespół Caritas rozprowadza sianko na stół wigilijny.

12. Zachęcamy do kupna i lektury prasy katolickiej. W parafialnym kiosku przed kościołem do nabycia poświęcone opłatki wigilijne. Będzie je można także nabywać w biurze, w godzinach przyjęć.

13. W sobotę odbył się pogrzeb śp. Anny Dymek, zmarłej w wieku 65 lat z Lubasza. Wieczny odpoczynek…