1. Dziś IV Niedziela Adwentu.
  2. Jutro przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Z tego powodu kościół wyjątkowo będzie od 15.30 do 22.00 zamknięty. Nie będzie Mszy św. wieczornej. Na 24.00 zapraszamy na Pasterkę w Lubaszu, wcześniej o 22.00 Pasterka w Jędrzejewie.
  3. We wtorek, 25 grudnia, w I Święto Bożego Narodzenia Msze św. według porządku niedzielnego.
  4. W II święto, w środę, przypada uroczystość św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. także według porządku niedzielnego. Ofiarami na tacę będziemy mogli wesprzeć Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz szkoły katolickie naszej Archidiecezji.
  5. Uroczyste spotkanie opłatkowe dla ministrantów, scholi liturgicznej wraz z rodzicami odbędzie się w czwartek o 15.00. Rozpoczniemy w kościele koronką do Miłosierdzia Bożego. Rodziców prosimy o przyniesienie kawała pieczywa na wspólny stół.
  6. Bardzo gorąco pragniemy podziękować, wraz z obdarowanymi, za przekazane paczki świąteczne dla dzieci, za produkty spożywcze przekazane potrzebującym rodzinom oraz za ofiary składane na kościół przy nabywaniu opłatków na stół wigilijny. Bóg zapłać!
  7. Przed dwoma tygodniami podczas składki gospodarczej zebraliśmy 6 814 zł, tydzień temu w Jędrzejewie na ogrzewanie kaplicy złożono 1 064 zł.
  8. Kolędę – odwiedziny duszpasterskie rozpoczniemy od środy, 2 stycznia. Program podamy w przyszłą niedzielę i Nowy Rok.
  9. W przyszłą niedzielę, 30 grudnia, uroczystość Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
  10. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu, wychodząc z kościoła, pod chórem, możemy zaopatrzyć się w opłatki wigilijne oraz nabyć świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.
  11. Polecamy prasę religijną, szczególnie świąteczny numer Przewodnika Katolickiego z modlitewnikiem „5 minut z Bogiem”.
  12. W sobotę odbył się pogrzeb śp. Anieli Nowak, zmarłej w wieku 83 lat z Prusinowa. Wieczny odpoczynek…