1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w piątki Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.30, dla dorosłych i młodzieży o 18.30. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o 15.15 (po Koronce do Miłosierdzia Bożego).

2. Dziś składka gospodarcza.

3. W poniedziałek pierwsze spotkanie osób, które podejmą 33 dniowe przygotowanie do zawierzenia Matce Bożej. Gromadzimy się o 15.00 w sanktuarium. Prosimy zainteresowane osoby o odbieranie materiałów w zakrystii.

4. Spotkanie dla rodziców ministrantów w środę po Mszy św. i nowennie na probostwie.

5. Kolejne spotkanie kręgu biblijnego w czwartek o 18.30 na probostwie.

6. Katecheza przed chrztem dzieci dla rodziców i chrzestnych w czwartek o 18.30 w kościele.

7. Spotkanie Dzieci Maryi w piątek o 15.30 na probostwie.

8. Tradycyjnie w Wielkim Poście składamy Daninę Diecezjalną – imienną ofiarę przeznaczoną na instytucje centralne archidiecezji: Kurię Metropolitalną, Seminarium Duchowne, Caritas, Dom Księży Seniorów i potrzeby parafii. Na bocznych ołtarzach, w koszyczkach, wyłożone są specjalne koperty, które po wypełnieniu adresem, nazwiskiem i rokiem można wykorzystać do przekazania ofiary na wymienione cele. Koperty można składać wraz z ofiarami do koszyczków podczas zbierania składek.

9. Na stoisku pod chórem można nabyć wielkanocne świece – ofiara 7 zł – przeznaczona jest na cele Caritas.

10. Składając roczne zeznanie podatkowe PIT możemy 1% podatku przeznaczyć na cele charytatywne. Ulotki z informacją na stoliku Caritas.

11. Polecamy prasę religijną zwłaszcza Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny oraz miesięcznik watykański Osserwatore Romano.

12. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty śp. Gabriela Kolassa (l. 89) z Lubasza. Wieczny odpoczynek…