1. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień – najważniejszy okres w życiu liturgicznym Kościoła. Podczas każdej Mszy św. święcimy palmy. Po południu, o 15.15 ostatnie Gorzkie Żale.

2. Całodzienne spowiedzi w Wielkim Tygodniu w poniedziałek w kościele św. Marii Magdaleny, we wtorek w kościele Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana w Czarnkowie.

3. Ks. Robert – nasz wikariusz – obchodzi dzień imienin – uroczystość Patrona – w najbliższą środę. Do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta zapraszamy o 18.00.

4. Zbiórki ministrantów w środę o 19.00, w piątek i w sobotę o 10.00. Obecność obowiązkowa.

5. Szczytem Roku Liturgicznego jest Święte Triduum Paschalne, które obejmuje uroczystości od Mszy św. Wieczerzy Pańskiej do Niedzieli Zmartwychwstania. Zachęcamy Parafian i Gości do jak najliczniejszego udziału w obrzędach tych dni.

6. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę zapraszamy rano do wspólnej modlitwy Jutrzni z Liturgii Godzin o 7.30 w kościele. Kościół będzie otwarty od 7.00.

7. Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o 18.00, po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do 22.00. Na liturgię szczególnie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z rodzicami.

8. Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Chrystusa - wznowimy adorację od 7.00. Droga Krzyżowa w nocy o 4.00 przy jeziorze. Początek przy wejściu do kościoła. Ostatnia Droga Krzyżowa dla dzieci o 15.15, wcześniej o 15.00 uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia. Tego dnia w żadnym kościele nie sprawuje się Eucharystii, uroczysta Liturgia Męki Pańskiej o 18.00, następnie adoracja przy Grobie Pańskim do 24.00. Młodzież zaprasza w Wielki Piątek na czuwanie od 21.00 do 22.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły od którego nie ma dyspensy.

9. Wielka Sobota - adoracja przy Grobie Pańskim od 7.00. Zachęca się wiernych do zachowania postu jakościowego.

10. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zachęcamy wszystkich Parafian, aby znaleźli czas na adorację Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy i Grobie Pańskim. Nie wyznaczamy miejscowości i ulic, bo każdy najlepiej wie, kiedy ma czas. Ważne, by znaleźć go i odpowiedzieć na Jezusowe wezwanie: „Nie mogliście jednej godziny czuwać ze Mną?”

11. Poświęcenie potraw na stół wielkanocny w Wielką Sobotę według następującego planu: w Lubaszu o 12.00, 13.00 i 14.00.
Poświęcenie na wioskach:
ks. Robert:
Dębe – 8.30,
Goraj – 8.45, Goraj – Dom Nauczyciela – 9.00,
Ciszkowo – 9.15,
Góra – 9.30.
Ks. Proboszcz:
Bzowo – 8.30,
Antoniewo 8.45 i 9.00,
Nowina – 9.15,
Stajkowo – 9.30,
Miłkówko – 9.50,
Bończa –10.15,
Miłkowo – 10.30, 10.45,
Sokołowo – 11.00,
Kamionka (na świetlicy) – 11.15,
Sławno – 11.30, Prusinowo – 11.45,
Jędrzejewo – przy kaplicy - 12.00, Osiedle – 12.15.
Podane godziny mają charakter przybliżony, mogą nastąpić pewne spóźnienia.

12. Msza św. Wigilii Paschalnej rozpocznie się w sobotę o 20.00. Na liturgię zabieramy świece (paschaliki). W czasie celebracji wszyscy odnowimy przyrzeczenia chrztu św. i zakończymy liturgię uroczystą procesją rezurekcyjną. Do uczestnictwa w liturgii szczególnie zapraszamy kandydatów do bierzmowania.

13. W przyszły poniedziałek – w drugie święto wielkanocne podczas Mszy św. o 11.30 ks. bp Grzegorz Balcerek poświęci w naszym kościele relikwiarium Św. Siostry Faustyny oraz dokona promocji nowych lektorów z naszego dekanatu. Już dziś informujemy i zapraszamy.

14. Zachęcamy do kupna „Przewodnika Katolickiego” i innej prasy religijnej.

15. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Lech Wernicki (l. 66) z Lubasza. Wieczny odpoczynek…