1. Dziś Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Matkach – żywych oraz tych, które odeszły już do Pana.

2. W niedzielne popołudnie zapraszamy na Festyn Wiejsko – Parafialny od 15.00 do 18.00. W programie wiele atrakcji dla ciała i ducha. Dochód z imprez przeznaczamy na pomoc w leczeniu dla Julki z Lubasza. Serdecznie zapraszamy.

3. Dni Krzyżowe odprawiać będziemy w łączności z nabożeństwami majowymi w poniedziałek, wtorek i środę, w kościele o 20.30.

4. Nabożeństwa majowe do piątku o 20.30 w kościele. Kapłani odwiedzą też wiernych podczas nabożeństw przy krzyżach i figurach: Nowina dziś w niedzielę o 19.00 (ks. Robert uda się na nabożeństwo rowerem – można do niego dołączyć – wyjazd o 18.00), Stajkowo w poniedziałek o 19.00, Sokołowo i Dębe we wtorek o 19.00, Kamionka (krzyż) w środę o 17.00, Jędrzejewo (kaplica) w środę o 19.30.

5. W tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP w sobotę o 9.00 z Różańcem. Ks. Proboszcz odwiedzi chorych w sobotę od 10.00, ks. Robert w przyszły poniedziałek (3 czerwca) od 8.00.

6. Od 1 czerwca – soboty odprawiać będziemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w sobotę i niedzielę o 20.30 z uroczystym śpiewem litanii i wystawieniem Najświętszego Sakramentu w kaplicy Krzyża Świętego.

7. Ks. Robert uda się w sobotę, 1 czerwca na spotkanie młodzieży na Polach Lednickich. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd o 7.00.

8. Za dwa tygodnie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nowennę rozpoczniemy od piątku w łączności z nabożeństwem majowym, od soboty na nabożeństwie czerwcowym. Już dziś informujemy o całonocnym czuwaniu przed Zesłaniem Ducha Świętego. Osoby, które pragną czuwać prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii.

9. Krąg biblijny w czwartek o 18.30.

10. Spotkanie Dzieci Maryi w piątek o 16.00.

11. Za tydzień gościć będziemy w parafii Ojców Oblatów: będą nam głosić Słowo Boże o misjach, będzie także okazja do zakupu pamiątek misyjnych i dewocjonaliów.

12. Dziś kiosk parafialny nieczynny. Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii.

13. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty śp. Czesław Fiałkowski (l. 71) i śp. Karol Garczarek (l. 73) z Lubasza. Wieczny odpoczynek…