1. Dziś (w niedzielę) zapraszamy na uroczystości dziękczynne za tegoroczne zbiory – dożynki. Rozpocznie je Msza św. dziękczynna o 13.30 w naszej świątyni, a po niej korowód dożynkowy i dalsze uroczystości w amfiteatrze. Serdecznie dziękujemy poszczególnym wioskom za ofiary złożone na kościół z tej okazji.

2. Dzieciom, młodzieży i pedagogom na rozpoczynający się rok szkolny życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Do wspólnej modlitwy zapraszamy w czwartek, podczas odpustu.

3. Trwa nowenna przed naszym parafialnym odpustem. Do środy codziennie o 20.15 różaniec, nowenna i Apel Jasnogórski.

4. Można odbierać – szczególnie sołtysi - na poszczególne wioski - krzyże i modlitwy na 14 września.

5. W środę wieczorem rozpoczniemy obchody Odpustu Parafialnego ku czci Narodzenia NMP Nowenną i Mszą św. o 18.00 z udziałem Leśników, Strażaków, Myśliwych i Policji. O 20.30 Różaniec i Apel Jasnogórski. Podobnie Różaniec i Apel w czwartek, piątek, sobotę i niedzielę. Na tę wieczorną modlitwę szczególnie zapraszamy mieszkańców Lubasza i wszystkich Parafian oraz Gości.

6. W czwartek przed południem o 9.30 Msza św. dla uczniów szkół podstawowych, o 11.30 dla uczniów szkół zawodowych i średnich. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi św. Podobnie adoracja i spowiedź w piątek. Wspólnoty Żywego Różańca spotkają się na Mszy św. w czwartek o 17.00. Msza św. o powołania, za powołanych oraz w intencji ich rodzin o 18.00. Od 19.30 czuwanie modlitewne młodzieży.

7. W piątek przed południem o 9.30 Msza św. w intencji sióstr zakonnych, o 11.30 za Seniorów, Emerytów i Rencistów. Po południu o 15.15 Droga Krzyżowa na placu koronacyjnym, na 17.00 zapraszamy rodziców z małymi dziećmi, o 18.00 Msza św. za zmarłych i procesja żałobna na cmentarze.

8. W sobotę o 9.30 modlić się będziemy za Małżonków, a o 11.30 Msza św. dla chorych, starszych, emerytów i rencistów z sakramentem namaszczenia. Wieczorem o 18.00 Msza św. odpustowa na placu z udziałem pielgrzymek i orkiestry.

9. W ostatni dzień odpustu – w niedzielę – o 7.30 modlić się będziemy w intencji Ojczyzny, o 9.30 w intencji Rolników z poświęceniem ziarna siewnego, główna suma odpustowa o 11.30 na placu koronacyjnym. Głównym celebransem będzie i kazanie wygłosi ks. bp Grzegorz Balcerek.

10. Codziennie zapraszamy do kościoła na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o 15.00.

11. Szczegółowy program uroczystości odpustowych znajduje się na afiszach i ulotkach, które można zabrać wychodząc z kościoła. Wszystkich Parafian i Gości na obchody ku czci Matki Boskiej Lubaskiej serdecznie zapraszamy.

12. Zachęcamy Parafian do udekorowania domostw na czas odpustu barwami kościelnymi, maryjnymi i narodowymi. Niech będą świadectwem naszej wiary.

13. W czwartek – ze względu na odpust - biuro parafialne nieczynne.

14. Od soboty, po Mszach świętych niedzielnych, można zwiedzić: w pomieszczeniu pod wieżą, Izbę Pamięci o historii Parafii, za ołtarzem głównym ekspozycję zabytkowych szat liturgicznych, dla potrzeb ministrantów, nad zakrystią powstała „Kuźnia Ministrancka” – salka spotkań Służby liturgicznej. Za przygotowanie tych miejsc dziękujemy ks. Robertowi oraz Szymonowi, Olkowi, Joannie oraz Panom Eugeniuszowi, Wojciechowi i Andrzejowi. Dziękujemy także ministrantom: Gracjanowi i Maciejowi za pracę przy porządkowaniu placu koronacyjnego, strażakom za pomoc w kościele.

15. Nadleśnictwu Krucz, Panu Kowalowi, Panu Kurowskiemu oraz Urzędowi Gminy dziękujemy za wykonanie schodów od probostwa na plac koronacyjny.

16. Informujemy, że plac koronacyjny, podobnie jak kościół i teren probostwa objęty jest monitoringiem kamer video.

18. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Bronisław Łusiewicz (l. 85) ze Stajkowa. Wieczny odpoczynek…