1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w modlitewną akcję „Polska pod Krzyżem” – zarówno przy figurach i krzyżach jak i w kościele. Bóg zapłać!

2. Dziś, wychodząc z kościoła, naszymi dobrowolnymi ofiarami składanymi do puszek wspieramy KUL, WT UAM oraz szkoły katolickie naszej Archidiecezji.

3. Ks. Senior Symplicjusz Nowak – nasz tegoroczny Złoty Jubilat – zaprasza na Mszę św. w poniedziałek o 11.00 w naszym sanktuarium, którą odprawi razem z kolegami – kapłanami, obchodzącymi w tym roku 50 rocznicę święceń kapłańskich.

4. Krąg biblijny zaprasza we wtorek po Mszy św. Jest to nowy termin w którym odbywać się będą spotkania.

5. Wszystkich katechetów i katechetki prosimy na konferencję we wtorek o 19.00 na probostwo.

6. Spotkanie Dzieci Maryi w piątek o 16.00 na probostwie.

7. Zbiórka ministrantów w środę po Mszy św. wieczornej, dla lektorów w sobotę o 10.00.

8. Próba scholi w sobotę o 12.00.

9. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych rozpocznie się w sobotę, 21 września o 15.00 w parafii Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana w Czarnkowie. Potrwa kolejne trzy soboty i niedziele.

10. Dyrektor Szpitala w Czarnkowie zwrócił się do proboszczów Czarnkowa i okolic z prośbą o wsparcie remontu dachu nad kaplicą szpitala. Pragniemy wesprzeć ten cel i dlatego w przyszłą niedzielę przed kościołem, po nabożeństwach będziemy zbierać do puszek dobrowolne ofiary.

11. Propozycje wycieczkowo – pielgrzymkowe:

- Towarzystwo Seniorów „Słoneczko” zaprasza na wycieczkę do Nowego Tomyśla (muzeum wikliniarstwa) i pielgrzymkę do Świebodzina (Figura Chrystusa Króla). Wyjazd w piątek, 20 września o 7.00, zapisy w tradycyjnych punktach kontaktowych, szczegóły na plakatach.

- Rada Sołecka wsi Ciszkowo organizuje wycieczkę na Jasną Górę. Wyjazd 27 września, piątek, o 22.00. Szczegóły na afiszach.

- Parafia w Wieleniu organizuje pielgrzymkę samolotową na Maltę śladami św. Pawła w terminie 21–28 marca 2020 roku. Bliższe informacje u ks. Marka Sobkowiaka z Wielenia.

13. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Tomasz Wicher (l. 58) z Nowiny. Wieczny odpoczynek…