1. Dziś Światowa Niedziela Misyjna, za tydzień obchodzić będziemy rocznicę poświęcenia kościoła oraz Niedzielę Pomocy dla Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Dobrowolnymi ofiarami składanymi do puszek będziemy mogli wesprzeć instytucję, w której przygotowują się kandydaci do kapłaństwa.

2. Uroczysta Msza św. Hubertowska Okręgu Pilskiego zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o 11.30 z udziałem pocztów sztandarowych i trębaczy myśliwskich.

3. Codziennie w październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W Lubaszu różaniec w dni powszednie od poniedziałku do piątku 17.30, w sobotę o 20.30, w niedziele o 15.30. Osobne nabożeństwo różańcowe dla dzieci we wtorki, środy i piątki o 16.30. Do wspólnej modlitwy zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

4. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy codziennie o 15.00 w kościele.

5. W kalendarzu liturgicznym we wtorek wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II – papieża.

6. W intencji uczestników nabożeństw fatimskich modlić się będziemy w środę podczas nowenny o 18.00.

7. Katecheza przed chrztem dzieci w czwartek o 18.30 w kościele.

8. W ubiegłą niedzielę składka gospodarcza wyniosła 8252 PLN. Za wszelkie ofiary serdeczne „Bóg zapłać”.

9. Ponawiamy zachętę dla dzieci do uczestnictwa w Korowodzie Wszystkich Świętych, w czwartek, 31 października o 18.00, Mszy św. Dzieci i dorośli niech się przebiorą za ulubionego świętego.

10. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego zachęcamy do składania próśb o modlitwy za zmarłych – wymienianki. Półroczne można składać w niedziele w zakrystii, a w tygodniu w biurze parafialnym w godzinach przyjęć. Bardzo prosimy nie wrzucać próśb o modlitwę do składki czy do skarbonek (podobnie jak próśb na Nowennę) gdyż prowadzi to do nieporozumień. Wymienianki półroczne będą odczytywane od listopada do kwietnia przed Mszą św. w niedzielę o 9.30.

11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy religijnej. Za tydzień będzie można nabyć u dystrybutora przed kościołem Ewangeliarz 2020.

12. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Zygmunt Dawicki (l. 83) ze Sławna oraz śp. Jakub Biskup (l. 27) także ze Sławna. Wieczny odpoczynek…