1. W dniu dzisiejszym:

- spotkanie opłatkowe ministrantów o 15.00 w salce przy dzwonnicy,
- otwarcie szopki betlejemskiej przed Urzędem Gminy – o 17.00,
- opłatek grup duszpasterskich o 17.30 w sali wiejskiej w Lubaszu.

2. W poniedziałek biuro parafialne nieczynne.

3. Zakończenie rorat dla dzieci w poniedziałek o 17.00. We wtorek i czwartek roraty z udziałem młodzieży i dorosłych o 6.30. Prosimy, by dzieci na roraty przybywały z lampionami, a młodzież i dorośli ze świecami.

4. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek o 18.30 w salce przy kościele. Zapraszamy wszystkie osoby pragnące głębiej poznać Pismo Święte i żyć słowem Bożym.

5. Nowenna do MBLKR w środę o 9.00 i 18.00.

6. Sołtysów sołectw z terenu naszej parafii zapraszamy na spotkanie dotyczące kolędy w środę o 11.00 na probostwo.

7. Zbiórka dla ministrantów z gimnazjum i starszych w piątek o 18.30.

8. W wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego, tj. w sobotę,

- Msza św. o 8.00; nie ma Mszy św. wieczornych,
- pasterka w Jędrzejewie o 22.00, a w sanktuarium o 24.00.

9. W sobotę wieczorem zasiądziemy do wigilijnego stołu. Ta wieczerza posiada religijny charakter. Niech dzielenie się opłatkiem i rozpoczęcie posiłku poprzedzi odczytanie fragmentu Ewangelii opisującej Narodzenie Chrystusa, kolęda i modlitwa. Uczyńmy co w naszej mocy, aby temu wydarzeniu nadać w pełni chrześcijańskie oblicze.

10. W dzień Narodzenia Pańskiego nadzwyczajni szafarze Komunii św. pragną odwiedzić naszych chorych, zanosząc im Komunię Świętą. Dlatego prosimy o zgłoszenie tych osób w zakrystii lub u szafarzy.

11. Msze św. w uroczystość Narodzenia Pańskiego i w II dzień Świąt według porządku niedzielnego.

12. Zgodnie z naszą parafialną tradycją rodzinne śpiewanie kolęd przy żłóbku w drugie święto Narodzenia Pańskiego po Eucharystii o 11.30.

13. W kaplicy Krzyża Świętego do nabycia małe świece na stół wigilijny w cenie 6 zł.

14. Składka inwestycyjna przed tygodniem wyniosła 4475 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

15. „Przewodnik Katolicki”, modlitewniki i rozważania różańcowe, a także obrazy i medaliki MB oraz opłatki na stół wigilijny do nabycia w kiosku parafialnym.

ks. Andrzej Magdziarz – proboszcz

Lubaskie Gimnazjum zaprasza do włączenia się w akcję „Dziewczynka z zapałkami”, która odbędzie się 19 grudnia br. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na zakup wózka inwalidzkiego, dla dziewczynki z naszej gminy.