1. Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy w sobotę skorzystali ze spowiedzi św. adwentowej.

2. Przypominamy, że w niedzielne popołudnie na hali sportowej odbędzie się turniej piłkarski o Puchar Kustosza. Rozpoczniemy o 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. W programie wiele atrakcji i niespodzianki. Wszystkich zapraszamy do kibicowania.

3. We wtorek przypada 18 rocznica śmierci śp. ks. kan. Jerzego Kędzierskiego – Msza św. za zmarłego Proboszcza odprawiona zostanie o 17.00.

4. Dzieci Maryi mają swoje ostatnie spotkanie w tym roku w piątek o 16.00.

5. Msze święte ku czci Najświętszej Maryi Panny – Roraty – odprawiamy w adwencie od poniedziałku do piątku o 17.00.

6. Parafialny Zespół Caritas zaprasza do swego stoiska, gdzie można nabyć świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” a także poświęcone opłatki wigilijne.

7. W ubiegłą niedzielę zebrano na składkę gospodarczą 9087 zł. Bóg zapłać za ofiarność.

8. W imieniu Wójta zapraszamy w przyszłą niedzielę, 22 grudnia o 17.00 na uroczyste otwarcie szopki betlejemskiej przed Urzędem Gminy i wspólne śpiewanie kolęd.

9. W związku z zmieniającymi się przepisami dotyczącymi zagospodarowania odpadów, a także ogromnego wzrostu kosztów ich wywozu,informujemy, że od nowego roku zostaną zlikwidowane śmietniki przy naszych cmentarzach. Na każdym miejscu składowania śmieci jesteśmy zobowiązani do ich segregowania - dopilnowanie tego przy cmentarzu jest praktycznie niemożliwe, a brak kontroli sprawia, że wiele osób przywoziło wszelkie śmieci – także te wielkogabarytowe – pod cmentarz, co było źródłem wielu problemów przy ich odbiorze. Dlatego przepraszając za niedogodność, podobnie jak ma to miejsce w wielu innych parafiach, prosimy o zabieranie odpadów z cmentarza do domów.

10. W parafialnym kiosku do nabycia prasa katolicka: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” oraz katolicki kalendarz Archiwum Diecezjalnego w cenie 2 zł.

11. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Leszek Kubiś (l. 71) z Lubasza. Wieczny odpoczynek...