1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Zgodnie ze starodawną tradycją kolędy śpiewać będziemy do 2 lutego.

2. W związku z 101 rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego zostanie odprawiona w naszym sanktuarium Msza św. w intencji poległych i zmarłych powstańców w piątek, 17 stycznia o 11.30.

3. Dziś składka gospodarcza. Bóg zapłać za złożone ofiary.

4. W czasie kolędy, w dni powszednie od poniedziałku do piątku, Msze święte w naszym kościele o 9.00 i 18.00.

5. Dzieci Maryi zapraszamy na spotkanie w piątek o 16.00.

6. Plan odwiedzin kolędowych na najbliższy okres:

• Poniedziałek, 13 stycznia.
    Ks. Robert od 11.00: Bzowo, ojciec Franciszkanin od 14.00 ul. Parkowa, drugi Ojciec Franciszkanin od 14.00: ul. Sportowa, Krótka i Kręta.
  • Wtorek, 14 stycznia.
    Ojciec Franciszkanin od 14.00: ul. Winiary i Żwirowa, drugi Ojciec Franciszkanin od 14.00: ul. Kwiatowa, Słoneczna, Promienna, Pogodna,
    ks. Robert od 15.30: ul. Wiśniowa, Zakątek, Ustronna.
  • Środa, 15 stycznia.
    Wszyscy od 14.00. Ks. Robert: ul. Dębowa, Grabowa, Klonowa, Wierzbowa, Ojciec Franciszkanin: ul. Jaśminowa, Storczykowa, Szkolna – bloki, drugi Ojciec Franciszkanin: ul. Szkolna (bez bloków).
  • Czwartek, 16 stycznia.
    Wszyscy od 14.00. Ks. Robert: ul. Akacjowa, Brzozowa, Topolowa, Ojcowie Franciszkanie: ul. Zielona.
  • Piątek, 17 stycznia.
    Wszyscy od 14.00. Ks. Robert: ul. Kalinowa, Jarzębinowa, Jesionowa, Bukowa, Powstańców Wielkopolskich, Ojciec Franciszkanin: ul. Wojska Polskiego, Desantu Spadochronowego, Orłowskiego, drugi Ojciec Franciszkanin: ul. Nowa.
  • Sobota, 18 stycznia.
    Wszyscy od 11.00. Ojcowie Franciszkanie: ul. Szamotulska, Wodna, Ks. Robert: ul. Poprzeczna, Rolna
  • Poniedziałek, 20 stycznia.
    Wszyscy od 14.00. Ks. Robert: ul. Łąkowa i Działkowa, Ojciec Franciszkanin: ul. Polna, Porzeczkowa, Pod Lipami, drugi Ojciec Franciszkanin: Goraj – Zamek.

Plan kolędy wywieszony jest także w gablocie oraz opublikowany na stronie internetowej parafii w ogłoszeniach.

8. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Ryszard Stróżyński (l. 70) z Lubasza. Wieczny odpoczynek…