• 1

  • 2

  • 3

  • 4

  • 5

  • 6

1. W związku z epidemią i zgodnie z dekretami ks. Arcybiskupa Metropolity: jednocześnie może przebywać w świątyni maksymalnie 50 osób. Wszelkie spotkania grup duszpasterskich: dzieci, młodzieży i dorosłych zostają do odwołania zawieszone. Wszystkim została udzielona dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. Prosimy o pozostanie w domach. Zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii niedzielnej przez transmisję telewizyjną (w TVP 1 o 7.00 i 11.00, w TVP Polonia o 13.00) oraz transmisje radiowe i internetowe.

2. W środę uroczystość Zwiastowania NMP. Osoby, które dokonały osobistego oddania się Matce Bożej w niewolę miłości zachęcamy do indywidualnego, osobistego ponowienia tego aktu w formie prywatnej. Można też podjąć się Dzieła Duchowej Adopcji indywidualnie, prywatnie, pod dotychczasowymi warunkami.

3. Godziny Mszy świętych pozostają bez zmian. Gorzkie Żale i Drogi Krzyżowe zostają odwołane. Odwołana zostaje także Ekstremalna Droga Krzyżowa.

4. Zawierzamy wszystkie intencje i wszystkich Parafian wstawiennictwu Matki Bożej Lubaskiej Królowej Rodzin. Cudowny Obraz będzie odsłonięty przez cały dzień. Będzie też wystawiony Najświętszy Sakrament do indywidualnej adoracji (w dni powszednie od 12.00 do 21.00, w niedziele od 14.00 do 21.00).

5. Zachęcamy wszystkie rodziny do wspólnej modlitwy w domach, w intencji o zachowanie od epidemii, szczególnie wraz z całą Ojczyzną modlić się będziemy na różańcu codziennie o 20.30. Niech znakiem wiary będzie wystawiony w oknie naszego mieszkania obraz.

6. W każdym czasie można prosić kapłana z posługą sakramentalną do chorych w domach.

7. Okazja do spowiedzi św. tak jak dotychczas przed każdą Mszą świętą.

8. Biuro parafialne na czas epidemii zawiesza godziny przyjęć. W koniecznych przypadkach prosimy o indywidualny kontakt – także telefoniczny z proboszczem – 603 184 462.

9. W czasie każdej Mszy świętej po Komunii modlimy się przebłagalnym śpiewem suplikacji – „…od powietrza, głodu, ognia i wojny – wybaw nas, Panie”!

ks. Maciej Grześ - proboszcz