• 1

  • 2

  • 3

  • 4

  • 5

  • 6

1. Ksiądz Arcybiskup Metropolita, w związku z epidemią, przedłużył do odwołania okres obowiązywania dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. Prosimy o pozostanie w domach. Nadal obowiązują ograniczenia ilości wiernych w kościołach – w nabożeństwach może uczestniczyć maksymalnie 5 osób.

2. W tym roku nie ma spowiedzi wielkopostnej. Okazja do spowiedzi dla wszystkich będzie miała miejsce po ustaniu epidemii. Dla osób, które koniecznie chcą skorzystać z sakramentu pojednania okazja pół godziny przed Mszą św. Wszystkich zachęcamy do wzbudzenia aktu żalu doskonałego (Ach żałuję za me złości…) i zobowiązaniu się w sumieniu do wyznania grzechów przy najbliższej sposobności.

3. Cudowny Obraz MBLKR pozostaje odsłonięty przez cały dzień.

4. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień – najważniejszy okres w życiu liturgicznym Kościoła.

5. Szczytem Roku Liturgicznego jest Święte Triduum Paschalne, które obejmuje uroczystości od Mszy św. Wieczerzy Pańskiej do Niedzieli Zmartwychwstania.

6. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę w liturgii będą uczestniczyć w kościele wyłącznie kapłani, służba kościelna oraz siostry zakonne. Wszystkich Parafian zapraszamy do uczestnictwa przez transmisje telewizyjne. Z naszej świątyni przekaz internetowy dostępny jest na żywo na stronie internetowej oraz na Facebook Sanktuarium Lubasz według programu podawanego na bieżąco.

7. Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o 18.00, po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do 21.00.

8. Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Chrystusa - wznowimy adorację od 8.00. O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia. Tego dnia w żadnym kościele nie sprawuje się Eucharystii, uroczysta Liturgia Męki Pańskiej o 18.00, następnie adoracja przy Grobie Pańskim do 21.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły od którego nie ma dyspensy.

9. Wielka Sobota - adoracja przy Grobie Pańskim od 7.00. Zachęca się wiernych do zachowania postu jakościowego.

10. W tym roku księża nie będą święcić pokarmów na stół wielkanocny ani w kościołach, ani w jakichkolwiek miejscach na terenie parafii. Tzw. „Święconka” ma mieć charakter liturgii domowej. Przed śniadaniem niedzielnym błogosławieństwo wypowiada ojciec, matka lub inna dorosła osoba wierząca. Stosowny tekst można pobrać ze strony www.swietawdomu.pl.

11. Msza św. Wigilii Paschalnej rozpocznie się w sobotę o 20.00.

12. Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania jak zwykle.

13. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty śp. Konrad Andrzejak (l. 89) ze Stajkowa oraz śp. Stanisław Szklarzewski (l. 94) z Miłkowa. Wieczny odpoczynek…

ks. Maciej Grześ - proboszcz