1. Dziś (w niedzielę) Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Czytać będziemy Ewangelię według Świętego Mateusza przed Mszą św. o 11.30, przed Koronką oraz przed Różańcem. Zapraszamy na transmisję w Internecie na Facebooku.

2. Od ubiegłego poniedziałku obowiązują nowe przepisy epidemiczne. W naszej świątyni może jednorazowo przebywać 40 osób, należy zachować bezpieczne odległości – powyżej 2 metrów pomiędzy osobami, nos i usta muszą być osłonięte - wyjątkiem jest celebrujący kapłan oraz moment przyjęcia Komunii św.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu każdego dnia od 15.00 do 21.00.

4. Codziennie Różaniec w południe (o 12.00 – z wyjątkiem niedzieli), oraz wieczorem, do czwartku włącznie, o 20.30 w łączności z Apelem Jasnogórskim.

5. Od piątku – 1maja – codziennie nabożeństwa majowe o 20.30 – z Apelem Jasnogórskim.

6. Za tydzień uroczystość NMP Królowej Polski. Podczas Mszy św. o 11.30 modlić się będziemy w intencji Ojczyzny.

7. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00.

8. Podczas Mszy świętych, Różańca i Koronki do Miłosierdzia Bożego okazja do spowiedzi świętej. Po nabożeństwach można przyjąć Komunię świętą.

9. Nadal obowiązuje dyspensa Księdza Arcybiskupa od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej, nie mniej, zgodnie z sugestią Ojca Świętego Franciszka, w tych ramach jakie stwarzają przepisy epidemiczne, korzystajmy z możliwości uczestniczenia w liturgii i przyjmowania sakramentów w świątyni.

10. Przez całą dobę czynna jest kamera internetowa na stronie parafii, natomiast transmisja „na żywo” na Facebooku w dni powszednie z Różańca (od piątku z nabożeństwa majowego) i Apelu o 20.30.

11. Zarówno poszczególnych Parafian jak i całe rodziny zachęcamy i zapraszamy do wspólnej modlitwy o ustanie pandemii oraz deszcz.

12. Można nabyć najnowszy numer „Z Krasnego Wzgórza” oraz „Gość Niedzielny”.

13. W sobotę odszedł do Pana z naszej Parafii: śp. Stanisław Herman (l. 74 ) z Lubasza. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek, 28 kwietnia o 11.00. Różaniec w intencji zmarłego Stanisława rodzina będzie odmawiać w kościele: w sobotę, niedzielę i poniedziałek o 19.15. Wieczny odpoczynek…