1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, a także Święto Narodowe Konstytucji 3 Maja i uroczystość NMP Królowej Polski. Zachęcamy do modlitwy w intencji Ojczyzny. W jedności z Episkopatem i Ks. Arcybiskupem Metropolitą dokonajmy zawierzenia Ojczyzny i siebie opiece Matki Najświętszej, Królowej Polski. Prośmy też nieustannie o oddalenie pandemii.

2. W poniedziałek wspomnienie św. Floriana – Patrona Straży Pożarnej. O błogosławieństwo w służbie i w rodzinach dla strażaków, modlić się będziemy o 17.00 podczas Mszy świętej oraz pod figurą św. Floriana.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu każdego dnia od 15.00 do 21.00.

4. Codziennie Różaniec w południe (o 12.00 – z wyjątkiem niedzieli), oraz wieczorem nabożeństwo majowe, o 20.30 w łączności z Apelem Jasnogórskim. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00.

5. Podczas Mszy świętych, Różańca, Nabożeństwa Majowego i Koronki do Miłosierdzia Bożego okazja do spowiedzi świętej. Po nabożeństwach można przyjąć Komunię świętą.

6. Przypominamy, że w naszej świątyni może jednorazowo przebywać 50 osób, należy zachować bezpieczne odległości – powyżej 2 metrów - pomiędzy osobami, nos i usta muszą być osłonięte - wyjątkiem jest celebrujący kapłan oraz moment przyjęcia Komunii św.

7. Nadal obowiązuje dyspensa Księdza Arcybiskupa od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej, nie mniej, zgodnie z sugestią Ojca Świętego Franciszka, w tych ramach jakie stwarzają przepisy epidemiczne, korzystajmy z możliwości uczestniczenia w liturgii i przyjmowania sakramentów w świątyni.

8. Przez całą dobę czynna jest kamera internetowa na stronie parafii, natomiast transmisja „na żywo” na Facebooku w dni powszednie z nabożeństwa majowego i Apelu o 20.30.

9. W zakrystii można nabyć najnowszy numer „Z Krasnego Wzgórza” oraz „Gość Niedzielny”.

10. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty śp. Aniceta Grześkiewicz (l. 74) z Lubasza. Wieczny odpoczynek…