1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od ubiegłego piątku, podczas nabożeństw majowych, odprawiamy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego, którą to uroczystość obchodzić będziemy za tydzień.

2. Nowe przepisy epidemiczne zezwalają na przebywanie jednorazowe w naszej świątyni 80 osób. Nadal obowiązuje zasada zakrywania ust i nosa oraz zachowania bezpiecznej odległości pomiędzy osobami.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu każdego dnia od 15.00 do 21.00.

4. Codziennie zapraszamy na Różaniec w południe o 12.00 – z wyjątkiem niedzieli, oraz wieczorem nabożeństwo majowe, o 20.30 w łączności z Apelem Jasnogórskim. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00.

5. Podczas Mszy świętych, Różańca, Nabożeństwa Majowego i Koronki do Miłosierdzia Bożego okazja do spowiedzi świętej. Po nabożeństwach można przyjąć Komunię świętą.

6. Rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w obecnym roku, mogą się zdecydować na uroczystość w małej grupie – 10 dzieci – z zachowaniem aktualnych przepisów epidemicznych, oraz po uzgodnieniu terminu z proboszczem. Można też odłożyć uroczystość do czasu zniesienia restrykcji epidemicznych. Decyzję w tych kwestiach podejmują rodzice w porozumieniu z proboszczem.

7. Zamówione dla dzieci alby będzie można odebrać na probostwie w czwartek, 28 maja od 15.30 do 16.30.

8. W kiosku można nabyć najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego” oraz „Gościa Niedzielnego”.