1. Z dekretu Ks. Arcybiskupa: od niedzieli 7 czerwca dyspensa od obowiązku uczestniczenia w Mszy św. dotyczy tylko osób w podeszłym wieku i kobiet w stanie błogosławionym, osób z objawami infekcji (np., kaszel, katar, podwyższona temperatura) oraz osób, które czują wielką obawę przed zarażeniem.

2. Dziś (w niedzielę) nabożeństwo czerwcowe o 15.40, podobnie w Boże Ciało. W poniedziałek, wtorek i środę o 16.40.

3. Na Mszę Świętą w intencji maturzystów zapraszamy w poniedziałek o 7.00. Modlić się będziemy o światło Ducha Świętego na czas egzaminów i o rozeznanie drogi życiowej.

4. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek około 18.30.

5. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało – przypada w najbliższy czwartek. Msze święte według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o 9.30 wyruszy procesja z Bożym Ciałem. Zatrzyma się przy czterech ołtarzach w tradycyjnych miejscach – prosimy o ich przygotowanie. Strażaków i leśników prosimy o niesienie obrazu MBLKR, strażaków dodatkowo o zabezpieczenie procesji.Prosimy o niesienie baldachimu, sztandarów i feretronów. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. Siostra Natalia zaprasza na próbę we wtorek o 16.15. W czasie procesji wszystkich uczestników obowiązuje zasłanianie ust i nosa oraz bezpieczna odległość. Nie ma limitu ilościowego.

6. W oktawie procesje eucharystyczne wokół kościoła po Mszy św. o 18.00, w niedzielę o 11.30.

7. Od piątkowego wieczoru, 12 czerwca rozpoczniemy Misje Parafialne przed Nawiedzeniem Ikony Jasnogórskiej. Poprowadzą je Ojcowie Redemptoryści z Torunia. Nabożeństwa czerwcowe w czasie Misji o 20.30 z nauką transmitowaną na Facebooku w łączności z Apelem Jasnogórskim. Msze św. z naukami w dni powszednie o 11.00, następnie Różaniec, oraz o 18.00 z procesją eucharystyczną. Krótkie nauki także podczas Koronki do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Misje potrwają do uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji Misji.

8. Okazja do (odłożonej z Wielkiego Postu) spowiedzi św. wielkanocnej w sobotę, 13 czerwca. Przed południem spowiedź od 10.30 do 12.30, po południu od 17.30 do 19.00 i od 19.30 do 21.00.

9. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczamy na wsparcie dzieł Ojców Redemptorystów.

10. Bierzmowanie dla młodzieży naszej Parafii odbędzie się w środę, 29 lipca o 18.00. Kandydatów zobowiązujemy do udziału w Misjach parafialnych.

11. Polecamy prasę religijną: Przewodnik, Gość Niedzielny i inne tytuły.

12. W ubiegłym tygodniu zmarł śp. Jan Wilk (l. 67) z Lubasza. Wieczny odpoczynek…