1. Bardzo dziękujemy Księdzu Krystianowi Sammlerowi za głoszone Słowo Boże. Cieszymy się, że będzie Kaznodzieją podczas zbliżających się uroczystości odpustowych.

2. Za tydzień będziemy gościć w naszej wspólnocie o. Mirosława Ziębę – karmelitę ze Syberii. Będzie nam także głosił Słowo Boże.

3. Dziś składka gospodarcza. Dziękujemy za składane ofiary. Konserwatorzy obiecują, że przed odpustem zakończą prace renowacyjne przy ołtarzu w bocznej kaplicy.

4. Apelujemy do wszystkich uczestników liturgii o poszanowanie obowiązujących przepisów epidemicznych: zasłanianie ust i nosa lub zachowanie bezpiecznego dystansu pomiędzy osobami. Epidemia trwa – bądźmy ostrożni!

5. Siostra Natalia, która przebywała pośród nas blisko dwa lata wkrótce przenosi się do Poznania. Składając Jej najserdeczniejsze podziękowania za posługę w kościele, szkole i biurze parafialnym, życzymy obfitych łask Bożych, opieki MBLKR, zdrowia i ludzkiej życzliwości w nowym miejscu posługiwania.

6. Zebranie członków Żywego Różańca z proboszczem we wtorek, 11 sierpnia około 18.30 w kościele. Omawiać będziemy sprawy odpustu.

7. Sołtysów wiosek, przedstawicieli strażaków, leśników, Parafialnego Zespołu Caritas, Żywego Różańca, Służby Liturgicznej, młodzieży prosimy na spotkanie organizacyjne odpustu w czwartek około 18.30 na probostwie.

8. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w czwartek o 18.30 w kościele.

9. Nabożeństwo fatimskie odprawimy w czwartek o 20.00 przed probostwem.

10. Uroczystość Wniebowzięcia NMP obchodzić będziemy w sobotę, 15 sierpnia. Msze św. według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Podczas Mszy św. o 16.00 modlić się będziemy w intencji Ojczyzny. Parafialny Zespół Caritas rozprowadzać będzie przed nabożeństwami wiązanki, z których dochód przeznaczony jest na cele charytatywne.

11. Towarzystwo Seniorów „Słoneczko” zaprasza miłośników piosenek żołnierskich i patriotycznych na VII plenerowe spotkanie w ogródku probostwa w sobotę o 17.00. Szczegóły na plakatach.

13. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: śp. Roman Chorążyczewski (l. 89) z Malborka (wcześniej mieszkał w Stajkowie), śp. Antoni Karwowski (l. 75) z Ciszkowa, śp. Eugenia Rybak (l. 84) z Lubasza i śp. Tadeusz Jakimiuk (l. 64) z Lubasza – jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 11.00. Wieczny odpoczynek...