1. Na ostatnie, uroczyste Roraty zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę o 17.00.
  2. W czwartek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. w Wigilię tylko rano o 9.00. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Z tego powodu kościół wyjątkowo będzie od 15.30 do 21.00  zamknięty.
  3. Osoby podejmujące 33 dniowe zawierzenie Matce Bożej zapraszamy w Wigilię na Mszę św. o 9.00, a po niej różaniec. Pozostałe dni bez zmian – zawierzenie o 20.00, o 20.30 różaniec.
  4. Na Pasterkę zapraszamy w Lubaszu o 22.00 i 24.00. W tym roku nie ma pasterki w Jędrzejewie.
  5. W piątek, 25 grudnia, w I Święto Bożego Narodzenia  nie będzie Mszy św. o 7.30. Pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego.
  6. W II święto, w sobotę, przypada uroczystość św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. według porządku niedzielnego. Ofiarami na tacę będziemy mogli wesprzeć Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny  Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz szkoły katolickie naszej Archidiecezji.
  7. Bardzo gorąco pragniemy podziękować za ofiary składane na Kościół przy nabywaniu opłatków wigilijnych. Bóg zapłać!
  8. Kolędy w tym roku – w dotychczasowej formie – ze względu na pandemię, nie będzie. W to miejsce, pragniemy przedstawicieli rodzin, wiosek zaprosić na Msze św. w ich intencji wraz z uroczystym przekazaniem błogosławieństwa Bożego. Te nabożeństwa rozpoczniemy po Nowym Roku.
  9. W przyszłą niedzielę, 27 grudnia, uroczystość Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
  10. Świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” oraz poświęcone opłatki do nabycia w kiosku przed kościołem.
  11. Polecamy prasę religijną, szczególnie świąteczny, podwójny numer Przewodnika Katolickiego z modlitewnikiem „5 minut z Bogiem” – cena 10 zł.
  12. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Sylwester Mierzwa (l. 90) z Lubasza, śp. Jan Wypchło (l. 74) z Prusinowa oraz śp. Maciej Górzny (l. 44) z Dębego (pogrzeb odbył się w Czarnkowie). Wieczny odpoczynek…

Ks. Maciej Grześ - proboszcz