ŻYCZENIA ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO

Z OKAZJI UROCZYSTOŚCI NARODZENIA PAŃSKIEGO 2020 ROKU

Umiłowani Archidiecezjanie!

Boże Narodzenie jest wyjątkowym świętem życia i nadziei. Tajemnica, którą teraz przeżywamy, pomaga nam doświadczać bliskości Boga oraz otwierać się na drugiego człowieka. W tych szczególnych chwilach uświadamiamy sobie, że chociaż tak dużo nas różni i niełatwo ze wszystkimi żyć zawsze w pokoju i zgodzie, to jednak łączy nas o wiele więcej niż dzieli. Wszyscy jesteśmy bowiem ukochani przez Boga, który z miłości do każdego z nas zechciał jako człowiek zamieszkać na ziemi.

Bóg przyszedł tutaj, by przynieść pokój sercom targanym niepokojem. Zechciał oświecić zawiłe ludzkie drogi, na których panuje mrok. Postanowił podarować radość tym, których dotyka smutek. I chociaż nie wszyscy rozpoznali Boga leżącego w małym Dziecku na sianie, to jednak On swoją miłością postanowił odwrócić bieg historii, myśląc o każdym ze swoich dzieci.

Drodzy Siostry i Bracia!

W czasie gdy świat walczy z pandemią, a nasze życie naznaczone jest rozmaitymi niepokojami, życzę Wam przede wszystkim zdrowia i zbawienia. Zdrowie jest potrzebne do dobrego spełniania codziennych obowiązków. Zbawienie jednakże jest o wiele cenniejsze. Dbałością o zdrowie możemy zapewnić sobie nawet sto lat życia na tym świecie, troską o zbawienie natomiast – całą nieprzemijającą wieczność.

Życzę też nieustannego wzrostu w wierze. Człowiek wierzący widzi więcej, odkrywa głębszy sens tego, co go spotyka i mniej się zamartwia, ponieważ ufa Bogu, który potrafi pokonać to, co dla nas pozostaje stale nie do przezwyciężenia.

Życzę wreszcie wiele pochodzącej od Nowonarodzonego radości, obfitości duchowego światła i głębokiego pokoju serca.

Na nadchodzący Nowy Rok 2021 z serca Wam b ł o g o s ł a w i ę!

† Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

1. Do życzeń Księdza Arcybiskupa dołączamy się jako duszpasterze ogarniając wszystkich Parafian i Gości modlitwą.

2. Dziękujemy dzieciom wraz z rodzicami i opiekunami oraz ministrantom za liczny udział (pomimo pandemii) w Mszach świętych ku czci Matki Bożej w Adwencie.

3. W piątek, 25 grudnia, w I Święto Bożego Narodzenia nie ma Mszy św. o 7.30, pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W II święto, w sobotę, przypada uroczystość św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. według porządku niedzielnego. Ofiarami na tacę będziemy mogli wesprzeć Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz szkoły katolickie naszej Archidiecezji.

5. W niedzielę, 27 grudnia, uroczystość Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

6. Bardzo gorąco pragniemy podziękować za przygotowanie świątyni na obchody Bożego Narodzenia: leśnikom za drzewka, cieślom za ustawienie szopki, elektrykom za oświetlenie, Siostrze i Paniom za dekoracje i sprzątanie. Osobne podziękowania Panu Henrykowi Stokłosie za użyczenie zwierząt – trofeów myśliwskich do betlejemskiej szopki. Uwaga! Skóry zwierząt są zaimpregnowane chemicznie – prosimy nie głaskać zwierząt! Wszystkim - Bóg zapłać!

7. Polecamy świąteczny numer Przewodnika Katolickiego.

Ks. Maciej Grześ - proboszcz