1. W środę obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas każdego nabożeństwa poświęcenie kredy i kadzidła. Ofiary składane tego dnia przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny.

2. Z okazji Uroczystości Trzech Króli zapraszamy na rodzinne pielgrzymowanie „Śladami Mędrców”. Idąc drogą wskazaną przez gwiazdy, po nabożeństwach będziemy mogli wykonać szereg zadań i dobrych uczynków, symbolicznie odwiedzając w drodze różne kraje. Zapraszamy rodzinami do wspólnej zabawy zachowując wszelkie przepisy epidemiczne (poruszać się będziemy tylko z rodziną).

3. W miejsce odwiedzin kolędowych zapraszamy mieszkańców poszczególnych wiosek (lub przynajmniej ich delegatów) na Msze św. o błogosławieństwo Boże dla rodzin i wszystkich mieszkańców. Naszą wspólną modlitwą prosić będziemy Boga i Matkę Najświętszą o błogosławieństwo i opiekę. W specjalnym obrzędzie przekażemy je do naszych domów w Parafii. W poniedziałek będziemy się modlić w intencji mieszkańców Lubasza z Osiedla Gorajskiego oraz Zielonowa, w piątek zapraszamy mieszkańców Lubasza – Górczyna oraz Bończy. Jeśli termin modlitwy komuś nie odpowiada, może dołączyć do dowolnej, innej grupy.

4. Za tydzień niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres liturgiczny Bożego Narodzenia. Nawiązując do dawnej tradycji kolędy będziemy śpiewać do uroczystości MB Gromnicznej (2 lutego).

5. Codziennie w sanktuarium Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00 i Różaniec o 20.30.

6. Polecamy najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.

7. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Stanisław Płachta (l. 73) z Antoniewa, śp. Bogdan Gadziński (l. 77) z Miłkowa oraz śp. Małgorzata Wiśniewska (l. 72) z Czarnkowa – pochodząca z Miłkowa – jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o 14.00. Wieczny odpoczynek...

Ks. Maciej Grześ - proboszcz