1. Zakończyliśmy spotkania kolędowe „W Domu Matki”. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli i odpowiedzieli na zaproszenie do modlitwy o błogosławieństwo Boże dla naszych mieszkań i domów. Dziękujemy ministrantom, którzy tradycyjnie przychodzili i śpiewali kolędy asystując kapłanom. „Bóg zapłać” za złożone przy tej okazji ofiary. Zebrano 28 250 złotych, które w całości przeznaczamy na spłatę zobowiązań za renowację ołtarza św. Wojciecha.

2. Od święta Ofiarowania Pańskiego w naszej świątyni można zwiedzać ekspozycję ukazującą najbardziej znane zakony męskie i żeńskie. Prezentowane są habity, osoby założycieli i inne ciekawostki. Wystawę przygotowała młodzież razem z ks. Robertem, za co serdecznie dziękujemy i zapraszamy jeszcze przez cały tydzień do indywidualnego czy rodzinnego zwiedzania, a przy okazji do modlitwy w naszym sanktuarium.

3. W dniu wspomnienia Matki Bożej z Lourdes – 11 lutego, w czwartek – obchodzony jest w Kościele Światowy Dzień Chorych. Ze względu na pandemię i temperatury nie ma spotkania chorych, zachęcamy natomiast do pamięci na modlitwie. Szczególnie różaniec o 20.30, tego dnia, ofiarujemy w intencji chorych naszej parafii.

4. Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka odbędzie się w czwartek o 18.30 w kościele

5. Spotkanie modlitewne dla młodzieży odbędzie się w piątek o19.00.

6. Dzieci Maryi – spotkanie w sobotę o 10.00 w kościele.

7. Zbiórka dla wszystkich ministrantów w sobotę o 11.00.

8. Scholę parafialną zapraszamy na próbę w sobotę o 12.00 do kościoła.

9. Polecamy do nabycia i lektury „Przewodnik Katolicki”. Są jeszcze do nabycia w kiosku i w zakrystii ostatnie egzemplarze „Z Krasnego Wzgórza. Zachęcamy do nabycia i lektury.

10. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Henryk Pajczyk (l. 79) z Lubasza oraz śp. Honorata Groś (l. 47) także z Lubasza – jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o 13.00. Wieczny odpoczynek…

ks. Maciej Grześ