1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w piątki Droga Krzyżowa dla chętnych dzieci o 16.30, dla dorosłych i młodzieży o 18.30. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o 15.15 (po Koronce do Miłosierdzia Bożego).
  2. Od 1 marca przyjmujemy rezerwację intencji mszalnych na II półrocze 2021 roku. Proboszcz będzie przyjmował w zakrystii w poniedziałek od 8.30 do 10.00, we wtorek od 15.15 do 16.30. Zawsze można załatwiać sprawy intencji po Mszach świętych w zakrystii, podobnie zaświadczenia dla chrzestnych, w innych sprawach - w biurze po telefonicznym uzgodnieniu wizyty.

3. W ramach spotkania młodzieżowego „Boży Meleks” zapraszamy na Drogę Krzyżową o 18.30, której rozważania poprowadzi młodzież, podobnie jak w ubiegłym tygodniu.

4. W tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i piątek od 16.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św. Młodzież – kandydatów do bierzmowania – zapraszamy na Mszę św. i Drogę Krzyżową w piątek o 18.00. Przypominamy kandydatom o comiesięcznej spowiedzi św.

5. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP z różańcem w sobotę o 9.00.

6. Spotkanie Dzieci Maryi w sobotę o 10.00.

7. Próba scholi w sobotę o 12.00.

8. W ramach prac renowacyjnych chcielibyśmy przed Wielkanocą odnowić feretron z kopią obrazu Matki Bożej Lubaskiej Królowej Rodzin. W zakresie projektu byłoby odnowienie i konserwacja obrazu, odnowienie ramy oraz wykonanie zaplecka obrazu z modlitewnym wezwaniem. Osoby, rodziny czy grupy, które chciałyby włączyć się jako dobroczyńcy tego dzieła proszone są o osobisty kontakt z proboszczem.

9. Robert poszukuje możliwości wypożyczenia czy odkupienia używanych manekinów sklepowych do wykorzystania w misterium paschalnym.

10. Na stoisku pod chórem można nabyć wielkanocne świece – paschaliki – ofiara 7 zł – przeznaczona jest na cele Caritas.

11. Polecamy prasę religijną zwłaszcza Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem „5 minut z Bogiem”, Misyjne Drogi oraz najnowszy numer parafialnego miesięcznika „Z Krasnego Wzgórza”.

12. W ubiegłym tygodniu odeszły do Pana: śp. Ewa Szypa (l. 71) z Lubasza, śp. Urszula Terka (l. 68) z Lubasza, śp. Wiesława Filoda (l. 71) z Lubasza oraz śp. Czesława Filip (l. 86) z Dębego – jej pogrzeb odbył się w Czarnkowie. Wieczny odpoczynek…