1. Dla zapewnienia dystansu społecznego wynikającego z przepisów epidemicznych od obecnej niedzieli, przez zbliżający się okres wielkanocny, zostały rozstawione wokół kościoła ławeczki, aby umożliwić chętnym wiernym, bezpieczne uczestnictwo w liturgii. Podczas niedzielnych nabożeństw będzie czynne nagłośnienie wokół świątyni a Komunia Święta będzie rozdzielana także na zewnątrz. Prosimy o zadbanie o odpowiedni – ciepły – strój.

2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w piątki Droga Krzyżowa dla chętnych dzieci o 16.30, dla dorosłych i młodzieży o 18.50. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o 15.15 (po Koronce do Miłosierdzia Bożego).

3. Ekstremalna Droga Krzyżowa – będzie można w niej uczestniczyć w piątek. Rozpocznie się Mszą św. o 18.00 w naszej świątyni, po liturgii świadectwo uczestników ubiegłorocznych edycji oraz ogłoszenia porządkowe dla uczestników. Na trasę można wyruszyć od 19.00 do 21.00. Inne szczegóły na stronie internetowej.

4. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zwiastowania Pańskiego. Podczas Różańca o 20.30 modlimy się o poszanowanie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

5. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i zarazem Dzień Świętości Życia obchodzić będziemy w czwartek. Msze św. o 11.00, 17.00 i 18.00. Uroczystą Mszę św. o 11.00 celebrować będzie i kazanie wygłosi ks. Marek Marcinkowski – proboszcz z Gulcza. Przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.

6. Duchową Adopcję Dziecka Poczętego będziemy mogli podjąć od uroczystości Zwiastowania Pańskiego do – tradycyjnie – Bożego Narodzenia. Akt duchowej adopcji dokona się w czwartek podczas Mszy świętych o 11.00 i 18.00.

7. Zbliżają się Święta Wielkanocne. Zachęcamy i zapraszamy do spowiedzi św. wielkanocnej. Codziennie spowiadamy przed każdą Mszą św. oraz o 20.30 podczas Różańca. Dodatkowa okazja w sobotę przed Niedzielą Palmową: przed południem od 10.30 do 12.00, po południu od 15.00 do 17.00 – spowiadać będzie trzech kapłanów: franciszkanin, ksiądz z Czarnkowa i miejscowy kapłan. Jeśli będzie stosowna pogoda konfesjonał będzie także na zewnątrz świątyni. Co piętnaście minut rozdzielać będziemy Komunię świętą.

8. 30 rocznicę urodzin obchodzić będzie ks. Robert w sobotę. Do wspólnej modlitwy w intencji Jubilata zapraszamy na Mszę św. o 18.00.

9. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św.

10. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej.

11. Polecamy prasę religijną zwłaszcza Przewodnik Katolicki .

12. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana śp. Elżbieta Helwich (l 55) z Czarnkowa – wcześniej zamieszkała w Sokołowie. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o 13.00. Wieczny odpoczynek…